Yaz Düğünlerinde Çiçek Süslemeleri Nasıl Kullanılır?

Çiçek Süsleme

Birbirinden güzel yaz günlerine yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Güneşli havalar, yaprakları rengarenk açmış çiçekler ile mükemmel bir ortam yaratan yaz ayları aynı zamanda düğün mevsimi olarak da kabul ediliyor. Birbirlerini fazlasıyla seven çiftlerin, sonsuz mutluluğa atılan ilk adımları olan düğünler,  aynı zamanda pek çok insanın hayatındaki en önemli anlardan biri oluyor.

Konu düğün olduğunda ise her bir ayrıntı teker teker düşünülüyor. Bu ayrıntıların başında ise çiçek süslemeleri yer alıyor. Özellikle yaz düğünlerinin renkli atmosferine uygun çiçekleri bulup, onları en uygun şekilde kullanmak en çok zorlayan noktalardan biri. Biz de bu yazımızda sizler için yaz düğünlerinden çiçek kullanmanın inceliklerini anlatacağız. Gelin çiçeği, masa çiçeği gibi pek çok farklı noktayı yazımızda bulabilirsiniz.

Çiçek Süsleme - 1

1- Gelin Çiçeği Nasıl Seçilmeli

Evlenmeye hazırlanan kadınlar için gelin çiçekleri en hassas noktalar arasında. Düğün konseptine uygun çiçek seçmek ise gelin çiçeği seçimindeki en önemli kriter olabilir. Örneğin, kumsal da bir düğün yapmayı tercih ettiyseniz, çok daha renkli çiçekler ile oluşan bir buket kullanabilir ve gelinlik ile şık bir uyum yakalayabilirsiniz.

Gelin çiçeği seçimi hakkındaki detaylı yazımızı okumak için tıklayın.

Çiçek Süsleme - 2

2- Düğünlerde Masa Süslemeleri

Gelelim düğünlerdeki bir diğer önemli nokta olan masa süslemelerine. Davetlileri etkileyebileceğiniz en özgür alan olan masa süslemelerinde belirli düzeni oturtmanız durumunda dilediğiniz gibi davranabilirsiniz. Mumlar, çiçekler ve masa örtüsünün uyumunu ise iyi belirlemek bu noktadaki işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Yaz düğünü olduğu için geniş bir çiçek kullanım seçeneğine sahip olmanız da bir diğer avantaj. Düğünün konsepti ya da yapıldığı yere uygun olarak bembeyaz ve büyülü orkidelerden, kırmızının en asil tonlarını taşıyan güllere kadar her birini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ek olarak bir dış mekanı düğünü planlıyorsanız, çiçeklere eşlik edecek hoş kokulu mumlardan faydalanabilirsiniz. Mumların kattığı o romantik doku da düğünü çok daha özel kılmaya yetebilir.

Çiçek Süsleme - 3

3- Dış Mekanı Çiçekler ile Süsleyin

Genellikle ihmal edilen bir durum olsa da dış mekanı da çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Bilhassa kır düğünleri için rahatlıkla kullanabileceğiniz çiçekler ile çitleri ya da sandalyeleri süsleyebilir farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Kır Düğünlerinde Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey” yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak ise hangi çiçeği kullanma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka ortamı göz önüne alarak karar verin. Beyaz ve açık renklerin hakim olduğu bir düğün düşlüyorsanız çiçek tercihinizi de bu yönde yapmalısınız. Aksi takdirde ortaya çıkan görüntü arasında kopukluk olacağı için hayalini kurduğunuz o eşsiz güzelliği yakalayamayabilirsiniz.

Çiçek Süsleme - 4

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.