Kır Düğünlerinde Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

Kır Düğünü

İnsanların aralarındaki özel ve benzersiz duyguları evlilik ile taçlandırdığı o unutulmaz ve kutsal günün mükemmel bir şekilde yaşanması herkesin ortak hayalleri arasında. Haliyle bu özel günü daha da özel hale getirmek adına pek çok detay ön plana alınıyor ve her bir ayrıntı üzerine ince ince düşünülüyor. Bu detayların başında ise düğünün yapılacağı yer bulunuyor. Onlarca farklı alternatif arasında en uygun düğünü bulmak bazı zamanlarda çiftleri oldukça zorlayan detaylar arasında.

Ancak düğün mekanları arasında kır düğünleri her zaman evlenecek insanlar için bir adım öne çıkan bir yer olmaya özelliğini taşıyor. Doğa ile baş başa harika bir kutlama imkanı veren kır düğünleri, çiçek, masa, gelinlik gibi bir çok tercih konusunda da insanlara daha fazla seçenek sunabilmeyi başarıyor.

Biz de bu yazımızda evlenmek için kır düğünün seçen ve baharın güzelliklerini kendisini bırakmak isteyenler için düğünlerini daha güzel bir hale getirecek ipuçlarını paylaşacağız.

1- Çiçekli Taç Kullanımı

Çiçekli taçlar, kır düğünlerinde gelinlerin mutlaka tercih etmesi gereken aksesuarlar modellerinden biri olabilir. Birbirinden güzel çiçekler ile yapılmış olan bu taçlar, düğünün yapıldığı yer ile uyum sağladığı gibi rengarenk dokularıyla gelinlik ile de uyum sağlamayı başarıyor.

Çiçekli taçların yapımı konusundaki yazımıza ise buradan ulaşabilir ve kendi kır düğününüzde kullanacağınız çiçekli tacı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Kır Düğünü - Çiçekli Taç

2- Gelinlik Modeli Seçimi

Eğer ki kır düğünü yapmaya karar verdiyseniz bunun avantajlarından biri olarak da gelinlik modellerindeki özgür tercih opsiyonu ön plana çıkıyor. Salon düğünlerine nazaran daha özgür olabileceğiniz gelinlik modellerinde, düğünün konseptine bağlı olarak model seçimi yapabileceğiniz gibi farklı desen ve işlemeleri de yine gelinliğinize uyarlayabilirsiniz.

Bununla birlikte daha sade gelinlik modelleri seven insanlarından iseniz yine kır düğünleri size geniş bir opsiyon yelpazesi sunmayı başaran detaylardan biri.

Kır Düğünü - Gelinlik Modelleri

3- Gelin Çiçeği

Kır düğünü yapıyorsanız çiçeklerden sonuna kadar faydalanacağınız bir gerçek. Haliyle çiçekli taç kullanımı dışında her düğünün olmazsa olmazı olan gelin çiçeği içinde onlarca farklı tercih seçeneğiniz var. Gelin çiçekleri konusunda ise yeni gelin adaylarının her zaman heyecanlı olduğu bilinen bir gerçek. Gelin çiçeğinin peşinde koşan insanlar düşünüldüğü zaman ise bu durum çok daha heyecanlı bir hâle gelebiliyor. Gelin çiçeği konusunda ise gelinler kır düğünü yaptığı zaman, orkide, papatya ya da lilyum gibi birçok alternatife sahip olabiliyor ve bunları en güzel şekilde aranjman haline getirip kullanılması mümkün.

Gelin çiçeği seçimi konusunda ise daha detaylı bilgi almak için “Gelin Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Kır Düğünü Gelin Çiçeği

4- Küçük Detayları Es Geçmeyin

Yalnızca kır düğünü değil salon ya da havuz başı düğün yapıyorsanız da dikkat etmeniz gereken unsurların başında aslında küçük detaylar yer alıyor. Genellik düğün telaşı içinde es geçilen bu hususlar, düğünü çok daha özel bir hale getirmek için en büyük silahlarınızdan biri olabilir. Bu tarz ufak detayların başında ise masa üzerindeki süslemeler, bileklik, saat gibi aksesuarlar ya da oturma düzenleri yer alıyor.

Özellikle masa düzeni düğünlerin gizli kahramanları arasında ilk sırada bulunuyor. Davetlilerin oturacağı masaların ya da nikah masasının süslenmesi, en hoş çiçeklerin seçilmesi bu konuda size yardımcı olabilecek noktalardan bazıları.

Kır Düğünü Masa Düzeni

5- Hava Durumuna Bakın

Kır düğünü konusunda dikkat etmeniz gereken belki de en temel şey evleneceğiniz günde havanın nasıl olacağını bakmak olmalı. Kır düğünleri yağmur ya da rüzgarlı havalara uygun olmayan bir durum yarattığı için hayallerinizi süsleyen o an bir anda kabusa dönüşebilir. Bunun önüne geçmek için ise önceden hava durumu tahminler bakarak gün belirlemek sizi bir adım ön plana çıkaracaktır.

Kır Düğünü - Hava Durumu

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.