Göz Alıcı Çiçekli Taçlar Nasıl Yapılır?

Çiçekli Taç Yapımı Öne Çıkarılmış Görsel

Yaz aylarının benzersiz dokusunu, atmosferini ve enerji veren renklerin her zaman yanımızda olmasını diliyor ve onları göz alıcı bir şekilde kullanmak istiyoruz. Bunu sağlamanın en güzel ve pratik yolu ise aksesuarlardan geçiyor. Küpe, yüzük, kolye gibi aksesuarlar kıyafetlerimizi daha güzel göstermek için gün içerisinde bize eşlik ediyor olsa da yaz aylarında daha farklı ve renkli şeyler tercih etme imkanına sahibiz.

Beyaz Çiçekli Taç

Özellikle düğün, festival ya da konser gibi sosyal etkinliklerde farklı aksesuarlar ile ön plana çıkarak güzelliğimizi gösterme istediğine kapılıyoruz. Tüm beklentilerin en güzel cevabını ise saç aksesuarları arasında yıldız gibi parlayan çiçekli taç modelleri veriyor. Her biri birinden güzel ve etkileyici olan çiçekli taçlar özel günlerde sizi günün en farklı ve güzel insanı haline getirebilir. Bilhassa düğün, nişan gibi kadınlar daha fazla katılım gösterdikleri etkinliklerde çiçekli taç kullanarak hem gelin ile hoş bir uyum sağlayabilir hem de düğünü daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Saç Aksesuarı - Çiçekli Taç

Saç aksesuarları içerisinde en gözde konumlardan birine sahip olan çiçek taç yapımı ise oldukça basit. Kullandığınız zamanlarda sizi günün yıldızı yapacak olan çiçek tacını siz de evinizde oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan doğru malzemelere sahip olmak ondan sonrası fazlasıyla kolay.

Biz de bu yazımızda evde kolaylıkla yapabileceğiniz 2 farklı çiçekli taç modelini sizler için bir araya getirdik.

1-Saçınızda Farklı Esinti Yaratacak Alına Takılan Çiçekli Taç

Malzemeler;

-Çiçek bandı
-Makas
-Zanaat Teli (İnce Tel)
-Çiçekler ve Yeşillik

Çiçek seçiminde farklılıklara gitmek size daha farklı ve cesur bir hava katabilir. Hayalinizdeki taç için uygun çiçekleri seçmek oldukça önemli. Örneğin, küçük çiçekler kullanarak daha hassas bir taç yaratabilirsiniz. Ancak büyük ve küçük çiçekleri bir arada kullanmak daha şık bir saç aksesuarına sahip olmanızı sağlayabilir.

Adım 1: Tel Boyutu

Tel boyutunu doğru ayarlayabilmek için teli alnınızı esas alarak kafanıza sarın. En doğru tel boyutuna bu şekilde ulaşabilirsiniz. Ek olarak eğer çiçekli tacı düğün gibi bir organizasyondan kullanacaksanız saç modelinize göre ölçüm yapmanızda fayda var. Aksi takdirde ufak bir çiçekli taçla karşılaşabilirsiniz.

Çiçekli Taç

Adım 2: Yeşillikler Kullanın

Çiçekli taç için seçtiğiniz yeşillikleri (Mersin, sarmaşık, deri eğrisi vb.) çiçek bandı yardımıyla tele yapıştırın. Yeşillik kullanırken yine nasıl bir çiçekli taç istediğiniz önemli. Daha narin bir çiçek tacı istiyorsanız sarmaşıklar ideal seçim olabilir ama daha dolgulu ve göz alıcı bir model arıyorsanız deri yaprağı gibi yeşillikleri kullanabilirsiniz.

Çiçekli Taç

Not: Sadece çiçeklere odaklanmış taç istiyorsanız yeşillikler yerin daha fazla çiçek kullanabilirsiniz.

Adım 3: Ufak Çiçek Demetleri Oluşturun

Ufak bir çiçek demeti oluşturmak için seçtiğiniz üç çiçeğin saplarını bantla birleştirin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise çiçek tabanından sapın altına kadar bantladığınızdan emin olmak. Bu şekilde yaklaşık 8 demet oluşturduktan sonra diğer adıma geçebilirsiniz.

Çiçekli Taç 3

Adım 4: Çiçekli Tacınızı Oluşturun

Üçüncü adımda hazırladığınız çiçek demetlerini çiçek bandı yardımıyla zanaat telini yapıştırın. Çiçeklerin taç üzerinden kesintisiz bir görüntü elde etmesini istiyorsanız da gövde üzerinde daha fazla çiçek kullanmanızda fayda var. Çiçekler taç üzerinde öne doğru bakması için ise çiçekleri dışa bakacak bir şekilde tek bir yönde yerleştirin.

Çiçekli Taç 4

2- Canlı Çiçekler Kullanarak Çiçekli Taç Yapımı

Canlı çiçekler kullanılarak yapılan çiçekli taç modelleri hemen hemen yukarıda anlattığımız model ile aynı olsa da tercih edilen çiçek türleri bu modelde daha önemli ve onları bir araya getirme konusunda bir parça daha fazla dikkat gerekiyor.

Malzemeler;

-Çiçek bandı (Yeşil olması tavsiyemiz)
-Makas
-Zanaat Teli (İnce Tel)
-Çiçekler ve Yeşillik
-Yapıştırıcı

Adım 1: Taç Şeklini Ayarlayın

Kafanıza göre çiçek tacı modelini ayarlarlayın. Daha sonra ise tüm teli çiçek bandı ile kaplayın.

Çiçekli Taç 2-1

Adım 2: Yeşillikleri Kullanın

Bir önceki aşamada bantladığınız telin üzerine yeşillikleri yerleştirin. Ancak bu sefer yeşillikleri bant ile yapıştırmayın. Bunun yerine tele yeşillikleri sarın ve tüm teli yeşillik ile kaplamayın.

Çiçekli Taç 2-2

Adım 3: Çiçek Boyutunu Ayarlayın

Kullanacağınız çiçekleri en fazla 4 veya 5 cm olacak şekilde kesin. İkinci adımda kapladığın yeşilliklerin üzerine ise yaprak koyun böylece daha şık ve göz alıcı bir görüntü elde edebilirsiniz.

çiçekli taç 2-3

Adım 4: Çiçek Tacını Tamamlayın

Tüm aşamaları geçtikten sonra ise çiçekleri taç üzerine tamamen yerleştirin. Çiçekli taca fazla gelen sapları ise makas yardımıyla kesip atın. Ardından çiçek sapları üzerinden ince bir bant ile geçin.

Çiçekli Taç 2-4

Not: Çiçekli taçlarınızın daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olmasını istiyorsanız kullanmadığınız zamanlarda onları buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Bu sayede çiçekli taç daha uzun ömürlü olup ilk günkü canlılığını koruyabilecek.

Canlı Çiçekli Görsel

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.