TÜM SONUÇLARI GÖSTER
  • Sepetim
  Antoryum Bitkisi Bakımı Nasıl Yapılır?

  Antoryum Çiçeği genelde sevgililere hediye edilir. Diğer ismi aşk çiçeğidir.

  Tüm dünyada çok sevilen Antoryum Çiçek, antoryum bitkisi ve antoryum bitkisi tohumundan meydana gelir. Geniş yapraklıdır ve kırmızı, beyaz lale gül şeklinde olan ve çok fazla dikkat çeken çiçektir. Kalın ve V şeklinde dalları bulunur.

  Antoryum Çiçeği ucunda sarı renkli çubuk bulunur. sarı renkli çubuk üst kısma doğru çıkar. Dalları ise çok fazla koyu yeşildir. Antoryum hava alan esenlik katan anlamına gelir.

  Antoryum Çiçeği Bakımı;
  Antoryum saksı çiçekleri cam önü ve ya kapı önü gibi rüzgar alacak, cereyanda bırakacak yerlere koyulmamalıdır çünkü havadan etkilenip yapraklarını dökecektir.

  Antoryum saksı çiçekleri direkt olarak gün ışığına da maruz kalmamalıdır. Dolaylı ışığı severler, bu sebeple perdenin önüne koyularak hafif güneşte beslenebilirler.

  Karanlıkta kalan kısım ise haftada 1 kere ışık alan yöne doğru çevrilmelidir. Yoksa dengesiz büyür ve yapraklarında sararma meydana gelecektir.

  Antoryum Çiçeği Özellikleri;
  • Antoryum Çiçeği aşk ve sevgiyi simgeleyen çiçektir.
  • Antoryum Çiçeği dalları ise çok fazla koyu yeşildir. Antoryum Çiçeği kalın ve V şeklinde dalları bulunur.
  • Bazı tohumdan beyaz gül bazı tohumdan ise kırmızı renkli veya turuncu renkli gül çıkar.
  • Antoryum Çiçeği genellikle sevgililere hediye edilir.
  • Antoryum Çiçeği diğer ismi aşk çiçeğidir.
  • Antoryum Çiçeği kırmızı geniş yapraklı lale gül şeklinde olan çiçektir.
  • Antoryum Çiçeği saksı içinde çok hoş durur.
  • Antoryum Çiçeği dalları kırmızı nar rengi şeklindedir.
  • Antoryum Çiçeği saksı çiçeğidir, dış alan süslemesi için çok idealdir.
  • Antoryum Çiçeği çok fazla koyu yeşil ve oldukça fazla kalın, geniş yapraklıdır.
  • Antoryum Çiçeği kırmızı ve beyaz lale gül şeklinde olan çiçektir.
  • Antoryum Çiçeği çok fazla dikkat çeken çiçektir.

  Antoryum Çiçeği ilaçlı kalın yapısı olan ve budaması zor olan toprak sevmez. Bu koşulları göze alırsanız çok kolay çiçek yetiştirirsiniz.

  Çoğaltılması Süreci;
  Antoryum çiçeği son derece gösterişli ve hoş bir çiçektir. Muhteşem bir görüntüye sahiptir. Bu çiçeğin dikilmesi, yetiştirilmesi, bakımı ve sulanması titizlikle yapılmalıdır. Antroyum çiçeği doğrudan güneş ışığı istememektedir. Güneş ışığı görmesi durumunda güneşe doğru eğilim oluşmaktadır.
  Dikimi: Doğrudan güneş ışığı görmeyen yerlerde dikilmelidir. Kök şeklinde dikilir ve kökün zaman kaybetmeden dikilmesi gerekmektedir. Kökten ayırma yöntemi hızlı yapılmalıdır. Dikim işlemi sonrasında hızlı bir şekilde çiçek açar. Çiçek açan bitki kök vermeye başlar. Antoryum dikilmesi için en uyun zaman Mayıs ayıdır.

  Sulama Sıklığı ve Miktarı; 
  Antoryum çiçeğini sulamadan önce suya ihtiyacı var mı diye iyice kontrol edilmelidir. Parmağınızı toprağa bastırın ve toprak hala nemli ise 1 gün sonra sulayınız.
  Sularken dikkat etmeniz geren bir diğer önemli konu da çiçeğe verilecek suyun oda sıcaklığında olmasıdır. Kış aylarında düzenli bir şekilde haftada 1 kez, yaz aylarında ise hava sıcaklıklarının artmasından dolayı düzenli olarak haftada 2 kez sulamalısınız.

  Sulamada sürekli aynı ölçüyü kullanmalısınız. Sulamadan sonra saksının altındaki biriken su böceklenme ve koku olmaması için dökülmelidir. Saksıda su kalmamalıdır.