Gelin Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gelin Çiçeği

Düğün günleri pek çok kadın için hayatlarındaki en özel ve eşsiz günlerden bir tanesi olarak kabul edilir. Uzun yıllar boyunca hayallerini süsleyen o sevinç dolu evlilik anında ise her şeyin kusursuz olmasını ve o gün ki şık duruşları ile herkesi kıskandırmayı isterler. Bunun içinde tüm ince detaylar düşünülüp planlar yapılır.

osevio-blog-gelin-cicegi

Her ne kadar günün ışıldayan beyaz meleği olmak için gelinlik yeter gibi duruyor olsa da durumun içi yüzü bir daha farklı. Gelinlik aksesuarları da en az gelinlik kadar önemli. Güzel aksesuarlar ile desteklenmeyen bir gelinlik tüm şıklığını kaybedebilir. Bu aksesuarların başında ise gelin çiçeği geliyor. Yalnızca gelin için değil düğüne katılan bekarlar içinde önemli bir aksesuar olan gelin çiçeği seçerken göz ardı edilmemesi gereken bazı detaylar söz konusu. Biz de bu yüzden düğün gününüzde en eşsiz gelin çiçeğini seçmenize yardımcı olacak tüm ipuçlarını ise sizler için derledik.

1- Çiçeğiniz Gelinlik İle Uyumlu Olsun

Öncelikle seçeceğiniz gelin çiçeği, gelinliğiniz ile uyum içerisinde olmalı. Nikah ve düğün sırasında ön planda duracak olan gelin çiçeği eğer gelinlik ile uyumlu değilse (renk uyumu, model uyumu vs.) çiçek göze batıp şık olmayan bir görüntünün nedeni haline gelebilir. Bu durumda bir gelinin en son isteyeceği şeylerden birisi. O yüzden uyumlu bir çiçek ile şıklığınıza şıklık katıp herkesin sizi daha fazla konuşmasını sağlayabilirsiniz.

osevio-blog-gelin-cicegi

2- Düğün Konseptine Uygun Çiçek Seçin

Dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise düğünün konsepti. Eğer bir kır düğünü yapıyorsanız düğün çiçeğinizin içinde kullanacağınız ufak yeşillikler sayesinde hoş bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ya da bambaşka bir konseptte düğün yapıyorsanız ona uygun olarak kullanabileceğiniz ufak süslemeler ile çiçeğinize şıklık katabilirsiniz.

osevio-blog-gelin-cicegi

3- Saç Modeliniz İle Gelin Çiçeği Uyumlu Olmalı

En çok göz ardı edilen ama önemli olan detaylardan biri diğer ise saç modeliniz. Genelde bir çok gelin adayı seç modeli ile gelin çiçeği arasındaki uyumu göz ardı eder. Oysa ki gelin çiçeği, saçınızın en göz alıcı tamamlayıcısı olabilir. Örneğin saç modeliniz açık olacaksa daha ufak ve toplu aranjmanı olan gelin çiçeği eşsiz bir uyum yaratabilir. Böylece dört dörtlük bir düğün gecesi yaşayabilirsiniz.

osevio-blog-gelin-cicegi

4- Bileğinizi Yoracak Bir Çiçek Tercih Etmeyin

Tüm bunların dışında ise gelin çiçeği seçerken, nikah ya da düğününüzün olduğu mevsimi göz önünde bulundurmalısınız. Eğer bir kış düğünü yapacaksanız, yaz çiçekleri pek uyumlu ve güzel bir tercih olmayabilir. Bunun dışında da gelin çiçeği tüm gün elinizde olacağı için bileğinizi yormamak adına ufak ve hafif bir model tercih edebilirsiniz. Gelin çiçeğinin tutma kısmınında avucunuzdan büyük olmamasına dikkat edin.

osevio-blog-gelin-cicegi

Son olarak ise daha cesur davranmak isteyip birbirinden farklı renkteki çiçeklerin aranjmanı ile süslenmiş bir gelin çiçeği tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda gelinliğiniz ile uyumlu olabilmesi için çiçeğin kurdele kısmına büyük yük düşüyor. Gelinliğiniz ile uyumlu bir kurdele ile yine aynı şıklığı yakalayabilirsiniz.

osevio-blog-gelin-cicegi

One comment on “Gelin Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.