Mini Orkide Çiçeği Nedir?

Dünyanın hemen hemen her ülkesinde en beğenilen çiçeklerin başında orkideler geliyor. Özenli bir bakım isteyen orkideler, sukulent gibi çok suya ihtiyaç duymayan ve bakımı daha kolay olan bitki türlerine kıyasla daha çok vakit ayırmanız gereken bir bitki çeşididir. Konumlandırdığınız yer, ışığı alma derecesi, ortam ısısı ve su ihtiyacı gibi birçok konuya özenle dikkat etmelisiniz aksi takdir de çok çabuk solabilir.

Orkidelerin günümüzde onlarca farklı çeşidi bulunuyor. Bunların belki de en sıradışı ve sempatik olanları şüphesiz mini orkide çiçekleri!
Mini orkide çiçekleri ebat olarak minyatür bir yapıda olması ile normal orkidelerden çok daha kısa boylu bitkilerdir. Mini orkidelerin büyüme hızı, bildiğimiz orkidelerden farklıdır. Yapı olarak minyatür olduğundan, hiçbir zaman normal bir orkide boyuna ulaşmaz, bu yüzden de evinizin her köşesine rahatça konumlandırabilirsiniz. Görüntüleriyle büyüleyen bu sevimli orkideleri bir çok yerden temin etmeniz mümkün. Türkiye’nin bir çok yerindeki çiçekçide bulabileceğiniz bu mini orkide çiçeği, görünümüyle sizi mest edecek.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.