Saç Dökülmesine İyi Gelecek Mucizevi Çiçekler

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler

Saç dökülmesi, hem erkeklerin hem de kadınlar en fazla yaşadığı problemler arasında yer alıyor. İnsanların psikolojilerini doğrudan etkileyen bir durum olan saç dökülmesini engellemek için ise birbirinden farklı yollar deniyor. Ancak bu aşamada doğal yöntemlerin bir tık daha ön plana çıktığı bir gerçek.

Saç dökülmesi sorunu için tercih edilen doğal yöntemlerin başında ise çiçeklerin kullanımı geliyor. Güzellikleri ile bizleri büyüleyen, evlerimizin baş köşelerini süsleyen çiçekler, sağlık konusunda da bize yardımcı olmayı başarabiliyor. Özellikle çiçeklerle yapılan karışımlarla saç köklerini güçlendirip dökülmeyi engellemek insanların ortak amacı halinde.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler 1

Biz de bu yazımızda saç dökülmesine iyi gelen çiçekleri ve onları nasıl kullanmanız gerektiğini anlattık. İşte saç dökülmesine iyi gelen çiçekler;

1- Horoz İbiği Çiçeği

Kırmızı yaprakları ve farklı görüntüsü ile büyüleyici bir çiçek olan horoz ibiği, saç dökülmesine iyi gelen çiçekler arasında ilk akla gelenlerden birisi. Horoz ibiği çiçeği, özellikle yapraklarından elde edilen su sayesinde incelen saç tellerini güçlenmesini sağlıyor.

Horoz ibiği çiçeğinden maksimum fayda sağlamak için ise saçları durulamadan 1 saat önce sıcak su yardımıyla masaj yaparak uygulamanızda fayda var. Yaprakların suyunu çıkarmak için ise klasik meyve sıkacaklarını kullanabilirsiniz.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler Horoz İbiği Çiçeği

2- Lavanta

Saç dökülmesine iyi gelen çiçeklerin bir diğeri ise lavanta. Dökülmenin yanı sıra saçların daha parlak ve canlı durmasını da sağlıyor oluşu lavantayı daha popüler bir hale getiriyor. Kullanımı ve saçlara uygulanması da oldukça basit. Kaynar durumda olan bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı kadar lavanta atıp onu kısık ateş eşliğinde yaklaşık 8 dakika kaynatmanız gerekiyor. Ardından ise fazlalığı süzün ve banyodan sonra saçlarınıza uygulayın.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler Lavanta

3- Ihlamur

Çocukluğumuzdan beri en fazla tercih ettiğimiz şifalı bitkilerden olan ıhlamur saç dökülmesine karşı da en etkili çiçeklerden bir tanesi. İçerisinde bulunan vitaminlerin saç dökülmesini önlemek için hazırlanan ilaçlara konduğu da biliniyor. Özellike saç diplerine masaj yaparak uygulanması gereken ıhlamur ile daha güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler Ihlamur

4- Biberiye

Banyonuzda doğal bir saç kremi olsun istiyorsanız biberiye tam olarak aradığınız çiçek olabilir. Saç tellerinin sağlığına yaptığı katkının yanı sıra daha öncesinde dökülen saçların geri gelmesi içinde biberiye kullanılabiliyor. Kısık ateşte yaklaşık 20-30 dakika kadar kaynatarak hazır hale gelecek olan çiçeği, saçlarınızı durularken kullanarak daha fazla fayda elde edebilirsiniz.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler Biberiye

5- Sardunya

Güzelliği ile ismini sıkça duyuran sardunya, saç dökülmesine iyi gelen çiçekler arasında da ön plana çıkıyor. Özellikle saçları güçsüz olan insanların daha fazla tercihi ettiği sardunya çiçeğinin hazırlanışı da oldukça kolay. Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz sardunya yapraklarının hazırlanması da oldukça kolay. Yaprakları beyaz bir hale gelene kadar kaynatın ve saçları durulama esnasında masaj yaparak uygulayın.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler Sardunya

6- Isırgan Otu

İçerisinde bulunan zengin mineraller ile saç dökülmesiyle en etkili mücadele yöntemlerinden bir tanesi. Kullanımı ise biraz daha teferruatlı. Isırgan otunu öncelikle kaynatıp soğumasını beklemeniz gerekiyor. Sonrasında ise saçınızı ısırgan otu ile yıkayabilirsiniz ancak bu aşamada saçın temiz ve kuru olması şart. O yüzden de duştan sonra kullanmanızda fayda var.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler Isırgan Otu

7- Aloe Vera

Şifalı bitkiler arasında her zaman ön planda yer alan aloe vera, saç dökülmesine iyi gelen bitkiler konusunda da başı çekiyor. Ancak saçınızı uygulamak için aloe verayı bir çeşit krem haline getirmeniz gerekiyor. Bunun için ise aloe vera jelini, limon suyu ve bal ile karıştırmanız yeterli. Sonrasında ise saçınız sürün ve hava almaması için streç film ile sarın. Bunu yaklaşık 30 dakika yapmanız yeterli olacak.

Aloe vera çiçeği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için ise “Aloe Vera Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Çiçekler Aloe Vera

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.