Radyasyonun Etkisini Azaltan Mucizevi Çiçekler

Kaktüs 1

Radyasyon uzun yıllardır insanların hayatında yer alan en korkunç kavramlardan birisi olarak biliniyor. Öyle ki bilinen bir çok hastalığın kaynağında radyasyonun yattığı bilinen bir gerçek. Durum böyle olunca insanların aklına gelen ilk sorulardan birisi radyasyondan korunma yöntemleri oluyor.

Radyasyondan korunma

Radyasyondan korunma için elbette birbirinden farklı pek çok yol söz konusu. Bazıları çok daha fazla zorlu süreçler olsa da atabileceğiniz birkaç ufak adımla da radyasyonun zararlı etkilerinden kurtulmayı başarabilirsiniz.Bu adımları atmanız konusundaki yardımcıların başında ise hayatın her alanında sıkça kullandığımız çiçekler yer alıyor. Çiçekler güzelliklerinin yanı sıra insanları radyasyonun zararlı etkilerinden koruyan benzer şeylerden birisi.

Radyasyondan korunma 1

Biz de bu yazımızda evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz radyasyonun etkisini emen çiçekleri bir araya getirdik.

İşte radyasyonun zararlı etkilerini emen o bitkiler;

1-Kaktüs

Radyasyona karşı çiçek denildiği zaman akla gelen ilk şeylerin başında kaktüs geliyor. Dikenli ve dayanıklı yapısı ile bildiğimiz ve genellikle saksı çiçeği olarak kullandığımız kaktüsler sağlığınızı koruma konusunda da en etkili çiçekler arasında ilk sırada yer alıyor. Sağlığa katkılarının yanı sıra kolay bir bakıma sahip olması da kaktüslerin tercih edilme nedenlerinden arasında yer alıyor.

Kaktüs bakımı hakkındaki yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Kaktüs

2- Sarmaşık

Sarmaşık çiçeği genellikle ev, ofis gibi mekanların en fazla tercih edilen çiçek türlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Güzelliği sayesinde sıklıkla tercih edilen sarmaşığın bir diğer ve en önemli özelliği ise radyasyonun zararlı etkilerini emebiliyor olması. Evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz sarmaşık ile radyasyonun yarattığı zararı minimum düzeye indirebilirsiniz.

Sarmaşık

3- Kauçuk Ağacı

Süs bitkisi denildiği zaman akla ilk gelen ilk çiçeklerden birisi kauçuk ağacı oluyor. Amazonlara özgü bir familyadan gelen kauçuk ağacı güzel ve etkileyici görüntüsünün yanı sıra radyasyon ile mücadele içinde tercih edilebilecek eşsiz çiçeklerden birisi. Ayrıca basit bir şekilde yetiştiriliyor olması ve hemen hemen her ortama uyum sağlabiliyor olması da kauçuk ağacını diğer bitki türlerinden bir adım daha fazla öne çıkaran detaylardan birisi olarak ön plana çıkıyor.

Kauçuk Ağacı

4- Barış Çiçeği

Beyaz rente açan çiçeklerinin güzelliği ile bulunduğu ortam zarif ve hoş bir atmosfer katan barış çiçeği, özellikle ofislerde en fazla tercih edilen çiçek türlerinden birisi. Tüm hava şartlarına kolay bir biçimde uyup sağlayıp yaşamayı başarabilen barış çiçeği, bulunduğu ortamdaki insanların da sağlığını koruma konusunda en etkili çiçeklerden. Radyasyonun etkisine karşı tercih edilen barış çiçeği ile şık ve güzel bir görüntü yakalayarak sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Barış Çiçeği

5- Aşk Merdiveni

Saksı bitkisi bakmak isteyen ancak ilgilenmek için çok fazla vakti olmayan insanlar için aşk merdiveni en doğru tercihlerden birisi olarak biliniyor. Kolay bakımı ve çabuk büyüyor olması aşk merdivenini ilgi çekici bir hale getiriyor. Radyasyona karşı da etkili bir çiçek olması ise onu vazgeçilmez kılmaya yetiyor.

Aşk Merdiveni

6- Venüs Saçı

Marmara, Karadeniz, Ege ve Akdeniz bölgesinde sıklıkla yetiştirilen ve boyu 30-40 cm’i geçmeyen venüs saçı çiçeği radyasyondan korunma yöntemleri arasında kullanılması gereken çiçekler arasında kendisine özgü bir yere sahip.

Venüs Saçı

7- Reishi Mantarı

Halk arasında daha çok ölümsüzlük mantarı olarak bilinen reishi mantarının neden bu ismi aldığını anlamak çok da zor değil aslında. Radyasyondan korunmak için en etkili bitki türlerinden olan reishi mantarı birçok özelliği bünyesinde barındırmasıyla tam bir sağlık deposu konumunda yer alıyor.

Reishi Mantarı

8- Kurdele Çiçeği

Çocukluğumuzdan beri gittiğimiz her evde görmeye alışık olduğumuz kurdele çiçeği, radyasyona karşı da gizli silahımız konumunda yer alıyor. Emici bitkiler arasında sarmaşıktan sonra en etkili çiçeklerden olan kurdele çiçeği, daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat geçirmek için tercih etmeniz gereken şeylerin başında geliyor.

Kurdele Çiçeği

9- Aloe Vera

Kozmetik sektörünün favori çiçeği olan Aloe Vera yalnızca cilt ve saç bakımı konusunda değil radyasyon konusunda da en faydalı çiçeklerden. Radyasyonun zararını en az alt düzeylere kadar indirmeyi sağlayan Aloe Vera, sağlığınızı korumanız için biçilmiş bir kaftan görevi görüyor. Aloe vera çiçeği hakkında daha fazla bilgi almak için ise “Aloe Vera Çiçeği Nasıl Yetiştirilir” yazımızı okuyabilirsiniz.

Aloe Vera

10- Deve Tabanı

Ev çiçekleri içerisinde sıklıkla tercih edilen deve tabanı çiçeği, radyasyondan korunmak için de tercih edebileceğiniz güvenilir bitkiler arasında yer alıyor.

Deve Tabanı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.