Parfüm Kokulu Çiçekler

Güzel Kokan Çiçekler

Her çiçeğin kendine özgü bir şekilde insanları etkilemeyi başarır. Kimi çiçekler bunu güzel görüntüleri, yaprakları ile yaparken kimisi bakım özelliklerine göre başarabiliyor. Ancak bazı çiçekler var ki onlar görünmeseler bile insanları kokuları ile etkiliyor. Parfüm kokulu çiçekleri bulmak ise her zaman kolay değil, bazen hangi çiçeklerin güzel koktuğu da bilinmiyor.

Biz de bu yazımızda sizler için kokusu ile insanları etkilemeyi başaran birbirinden güzel parfüm kokulu çiçekleri sizler için listeledik.

İşte güzel kokan çiçekler;

1- Gül

Romantizmin, güzelliğin, aşkın çiçeği olan gül, güzel renginin ve asil duruşunun yanı sıra kokusuyla da insanları kendisine bağlıyor. Özellikle sarı güllerin daha da güzel koktuğu bilinen bir gerçek.

Güzel Kokan Çiçekler - Gül

2- Manolya

İlkbahar aylarında çiçek açmaya başlayan ve güzelliği ile insanların gözlerini ayıramadığı çiçeklerden olan manolya, güzel kokusu sayesinde de insanlar kolayca etkileyebiliyor. Bulunduğu ortama yaydığı hoş kokular sayesinde ofis ve evlerde de vazgeçilmez bir unsur olarak nam salan manolya çiçeği ile bulunduğunuz ortama farklı bir atmosfer katmak sizin elinizde.

Güzel Kokan Çiçekler - Manolya

3- Frezya

Frezya çiçeği, kokusu ile yetiştirilen en özel çiçeklerin başında gelir. Öyle ki birkaç tane frezya ile tüm evinize o hoş kokunun sinmesini sağlayabilirsiniz. Pembe, sarı ve beyaz tonlarına sahip olan çiçek, saksı çiçeği olarak değerlendirilen en güzel alternatiflerden biri. Bununla birlikte kokusu kadar frezya çiçeğinin anlamı da oldukça özel. Umudu, sevgiyi ve neşeyi ifade eden çiçek hem salon bitkisi olarak da hem de sevdiklerinize hediye olarak kullanabileceğiniz harika bir tercih.

Güzel Kokan Çiçekler - Frezya

4- Gardenya

Saksı çiçekleri içinde en fazla tercih edilen türlerden birisi olan gardenya, güzel görüntüsü ile bulunduğu her ortama neşe katan bir çiçek. Görüntüsünün yanı sıra kokusu ile de hoş bir hava yaratabilen gardenya, en sevilen çiçeklerden biri olarak kabul edilir. Bununla birlikte sonsuz ve gerçek aşk anlamını da taşıyan gardenya çiçeği, her dönem tercih edilebilecek bir alternatif.

Güzel Kokan Çiçekler - Gardenya

5- Aster

Sonbahar aylarının karamsar havasını hem renkleri hem de kokusu ile dağıtmayı başaran aster, halk arasında yıldızpatı olarak da bilinir. Papatyagiller arasında en kokusu ile en fazla ön plana çıkan aster, her sonbaharın yıldızı konumunda.

Güzel Kokan Çiçekler - Aster

6- Akşam Sefası

Ülkemizde en fazla yetiştirilen bahçe çiçeklerinden olan akşam sefası, çiçeklenme döneminde çıkardığı hoş kokular ile insanları büyülemeyi başarıyor.

Akşam sefası çiçeği hakkında daha fazla bilgi için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Güzel Kokan Çiçekler - Akşam Sefası

7- Mor Salkım

Üzüm gibi salkımlara sahip olan mor salkım, güzel görünümünün yanı sıra hoş kokusu ile de insanları büyüleyen bir detay. Ayrıca ulaştığı uzun boy ile de mor salkım evlerin dış cephelerinde de tercih edilebilir.

Güzel Kokan Çiçekler - Mor Salkım

8- Vadi Zambağı

Güzel kokan çiçek denildiği zaman özel bir yere sahip olan vadi zambağı, duş jellerinden, parfümlere kadar her noktaya nüfus etmiş durumda. Durum böyle olunca saksı çiçeği olarak da vadi zambağı sıklıkla tercih ediliyor.

Güzel Kokan Çiçekler - Vadi Zambağı

9- Yasemin Çiçeği

Beyaz ve sarı renkleri ile ön planda yer alan yasemin çiçeği, kokusu ile kozmetik sektörünün de ilgisini üzerine çekmeyi başarmış durumda. Birçok parfümün içinde kullanılan yasemin çiçeği, kalıcı ve güzel kokusu sayesinde çoğu insanın beğenisini kazanmayı başarmış durumda.

Güzel Kokan Çiçekler - Yasemin Çiçeği

10- Fesleğen

Yaz aylarında balkonları, salonları süsleyen ve güzel kokusu ile insanları hoş bir hava katan çiçeklerin başında fesleğen geliyor. Yeşilin en güzel tonlarını üzerinde taşıyan fesleğen çiçeği, sinekleri de bulunduğu ortamdan uzak tutmasıyla birçok evde kendisine yer bulabiliyor.

Güzel Kokan Çiçekler - Fesleğen

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.