Nişan Tepsisi Nasıl Yapılır?

Yaz ayları deyince aklıma gelen ilk şeylerden bir tanesi düğünler oluyor. Ancak düğüne ve mutlu bir evliliğe giden yolun ilk adımı nişan törenleri. Nişan, çiftlerin en fazla önem verdiği konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bilhassa gelin adayları bu konuda daha özenli davranıyorlar. Nişan törenlerinde giyilecek kıyafetten, kullanılacak nişan çiçeklerine kadar her şeyi ince eleyip sık dokuyorlar. Fakat nişan içinde olmazsa olmaz bazı noktalar söz konusu.

Nişan Tepsisi Nasıl Yapılır? 2

Nasıl ki düğün için nişan bir ön şart ise, nişanı da daha iyi kılacak bir takım şeyler var. Bunların başında ise nişan tepsisi bulunuyor. Nişan tepsisi, gelinlerin bizzat kendilerinin hazırlamak istediği en değerli şeylerden. Bunun nedeni ise oldukça basit her gelin adayı hayalinde tepsiyi kendisi yaparak ona unutulmayacak bir doku katmak istiyor.

Nişan Tepsisi Nasıl Yapılır? 1

Biz de bu yazımızda sizler için nişan tepsisi süslemenin püf noktalarını derledik.

Malzemeler

-Tepsi
-Kurutulmuş Çiçekler
-Aksesuarlar (Boncuk, inci, özel taşlar vb.)
-Yapıştırıcı (Tercihen Silikon)

Adım 1: Tepsi Seçimi

Tepsi seçerken dikkat etmeniz gereken unsur nasıl bir nişan hazırladığınız olmalı. Eğer gösterişli ve süslü bir nişan organize ediyorsanız aynalı ve süslü tepsi modellerini tercih edebilirsiniz. Fakat nişanda sadelikten yana iseniz düz bir tepsi modeli seçmenizde fayda var. Ancak kendi tepsinizi kendiniz süsleyeceğiniz için düz modellere yönelmek daha mantıklı bir tercih olabilir.

Nişan Tepsisi Nasıl Yapılır? 3

Adım 2: Çiçeklerin Kullanımı

Nişan tepsisi yapımı konusundaki bir diğer önemli konu ise çiçeklerin kullanılması oluyor. Nişanda gül ya da orkide gibi çiçekler kullanmak daha zarif bir hava yaratmanıza yardımcı olabilir. Bununla beraber çiçeklerin güzel ve etkileyici bir şekilde durması için belirli bir düzenle yerleştirmeniz de fayda var. Buna ek olarak yapıştırıcının kullanımı da bu nokta fazlasıyla önemli. Çiçeklerin tepsi üzerinde oynamaması için silikonu aşırıya kaçmadan kullanmanız gerekiyor.

Çiçek kurutma konusunda ise “Evde Çiçek Kurutma Yöntemleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Nişan Tepsisi Nasıl Yapılır? 4

Adım 3: Süsleme

Sadelikten biraz sıyrılarak tepsiyi süslemek için ise boncuk, inci gibi aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Özellikle tepsi kenarlarını bu aksesuarların yardımı ile süslemek nişan tepsinizi daha güzel bir hale getirmenize yardımcı olabilir.

Buna ek olarak nişan yüzüklerini bağlamak için kullandığınız kurdele ile uyumlu bir renk seçerek tepsinin tutma yerlerine bağlayabilirsiniz. Bu sayede oluşacak görsel uyumla çok daha şık bir sunum yapabilirsiniz.

Nişan Tepsisi Nasıl Yapılır? 4

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.