Kış Düğünü Nasıl Yapılır?

Kış Düğünü

Bir ömür boyu mutlu bir evliliğe başlangıcın son adımı olan düğünler çiftlerin en fazla özen gösterdikleri şeyler arasından yer alıyor. Düğün mevsimi olarak genellikle yaz ayları tercih ediliyor olsa da bazı çiftler kış aylarının beyaz mutluluğuna kendilerini bırakmak istiyorlar. Ancak konu kışın düğünü olduğu zaman yaşanılan bazı zorluklar söz konusu. Tabi ki hava şartları bu zorlukları oluşturan durumların başında geliyor.

Kış Düğün 1

Fakat kış düğünü yaparken bazı noktalara dikkat ettiğiniz sürece unutulmayacak bir gün yaşayabilirsiniz. Biz de bu yazımızda kış düğünü konusunda dikkat etmeniz tüm unsurları sizin için listeledik. Çiçek, davetiye, mekan gibi birçok konuya yönelik sorularınızın cevabını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

via GIPHY

1-Düğün Çiçekleri Nasıl Olmalı?

Düğünlerin olmazsa olmaz parçalarından birisi çiçekler. Düğün çiçeği ve gelin çiçeği olarak ikiye ayrılan çiçekler için kış aylarında daha farklı tercihler yapmanızda fayda var. Yaz aylarında renklerin cümbüşünü masalara daha rahat yansıtabilyordunuz ancak kışın bunu yapmak görsel olarak pek hoş bir görüntü sağlamaz. Bu nedenle tercihinizi orkide, zambak gibi beyaz çiçeklerden yana kullanın. Farklı bir renk istiyorsanız da yeşil yosun çiçeklerine şans verebilirsiniz.

Kış düğünü çiçekleri

Gelin çiçeği konusunda da yine beyaz ve sade çiçekleri tercih ederek daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bilhassa hava kar yağışlı ise bu görüntü uyum çok daha muazzam bir hale gelebilir. Gelin çiçeği seçimi konusundaki yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Kış Düğünü Çiçekleri 1

2-Mekan Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mekan seçimi, kış düğünleri için en kritik konulardan birisi. Kış düğünü için genellikle insanlar kapalı mekanları seçiyorlar. Bunun elbette bir çok nedeni var. Soğuk havalar, olası yağışlar bunların başında geliyor. Kapalı mekan seçerken ise dikkat etmeniz gereken unsur düğün salonunun merkezi bir konumda yer alıp almadığı olmalı. Çünkü sert hava şartlarında insanların kolayca düğüne gelip ardından da evlerine gidebilmesi oldukça önemli. Aksi takdirde beklediğinizden daha az bir katılım ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kış Düğünü Mekan Seçimi

Ancak her şeye rağmen dış mekan istiyorsanız da günün hava durumuna önceden bakmanız gerekiyor. Ayrıca olası yağışlara karşı da önlem almak tatsız durumların yaşanmasına engel olabilir. Ek olarak cam duvarlı düğün salonları da kış için ideal seçenekler arasında. Hem kışın atmosferini yaşayıp hem de üşümeden güzel bir düğün yapma imkanını size sağlıyor.

Kış Düğünü Mekan Seçimi 1

3- Davetiye Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Davetiye seçerken mevsimin tüm özelliklerinden yararlanarak daha şık bir görsel bütünlük elde edebilirsiniz. Kış düğünlerinin vazgeçilmez rengi olan beyazı davetiyede de kullanarak herkesin beğenisini kazanacak bir tasarım yapabilirsiniz. Ayrıca davetiye üzerinde çok fazla süs kullanmadan sade bir tasarıma yönelmekte daha şık ve akılda kalıcı bir tercih olacak.

Kış Düğünü Davetiye

4-İçten Bir Dekorasyon Kullanın

Kış düğünlerinin tercih edilmesinden en önemli nedenlernden birisi de daha içten ve doğal olması. Siz de bu özelliği sonuna kadar kullanmaya gayret edin. Düğününüzü ister bir restoran ister de bir düğün salonun da yapın dikkat etmeniz gereken nokta doğallık olmalı. Dekorasyon esnasında ipleri elinize alara düğün masalarından, müziklere kadar pek çok şeyi kendiniz yaparak hem daha şık hem de daha samimi bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bu sayede düğüne gelen insanlarda daha rahat ve özgür hissedeceği için daha güzel bir düğün yapabilirsiniz.

Kış Düğünü Dekorasyon

5-Kışın Balayı Nasıl Yapılır?

Balayı çiftlerin yaşadıkları evlilik streslerini atıp rahatladıkları en önemli unsur. Ancak kışın balayı konusuna pek çok çift ön yargılı yaklaşıyor. Bu ise tamamen gereksiz bir neden çünkü kışın balayı çok daha zevkli ve çok daha fazla seçeneğe sahip. İster kış aylarının atmosferini doruklarına ulaşabileceğiniz bir kış tatili seçebilir isterseniz de yurt dışındaki daima yaz aylarının yaşandığı yerlere giderek kışın ortasında yaz aylarının güzelliğini yaşayabilirsiniz.

Kış Düğünü Balayı Tercihi

Kış Düğünü Balayı Tercihi 1

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.