Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır?

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır

Hasta ziyaretleri insanları hayatta en fazla zorlayan durumlardan. Sevdiğimiz insanların zor durumda olduğunu görmenin vermiş olduğu üzüntünün yanı sıra onlara nasıl destek olabileceğimizde kafamızda büyük bir soru işareti halinde kalıyor. Haliyle bu durumda insanlar üzerine büyük bir stres yükünün binmesine neden oluyor. Çiçek, kolonya ya da farklı alternatifler arasında kalmak ise büyük kafa karışıklığına yol açan nedenlerden.

Biz de bu yazımızda sizler için hasta ziyaretine giderken alabileceğiniz en anlamlı hediyelerin listesini yaptık. Böylece sevdiklerinize hem şık bir şekilde geçmiş olsun diyebilir hem de onlara desteğinizi gösterebilirsiniz.

Geçmiş Olsun Hediyeleri:

Geçmiş olsun hediyesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise alacağınız kişinin yaş aralığı ve hastalığının durumu olabilir. Örneğin, ciddi bir sağlık sorunu olan bir arkadaşınıza muzip bir hediye almak tuhaf olabileceği için hediye alırken bu kıstasları göz önünde bulundurmak avantaj sağlayabilir. İşte yetişkinler için tercih edebileceğiniz geçmiş olsun hediyeleri;

1- Bitki Çayları

Sağlıklı bir hediye alternatifi olan bitki çayları, geçmiş olsun demenin en sempatik yollarından biri olabilir. Çabucak iyileş ve aramıza dön mesajı verebileceğiniz bir hediye olan bitki çaylarını şık bir sepette bir araya getirip vermek ise durumu çok daha özel yapacak detaylardan.

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır - Bitki Çayı

Papatya çayının faydaları yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

2- Çikolata

Diğer bir sempatik bir hediye olan çikolatalar, geçmiş olsun demek için sıklıkla kullanılan alternatiflerden arasında. Pastanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz birbirinden farklı rengarenk çikolatalar, moral vermek için harika seçenek. Fakat çikolatalar ile oluşturulmuş daha farklı bir alternatif arıyorsanız da yenilebilir çiçek olarak geçen çikolatalı, meyveli aranjmanları tercih edebilirsiniz.

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır - Çikolata

Ürüne gitmek için tıklayın.

3- Ev Yapımı Kurabiye

Geçmiş olsun demek için daha samimi ve ona verdiğiniz değeri gösterecek bir hediye arıyorsanız ev yapımı kurabiyeler en mantıklı tercihlerden. Evde yapabileceğiniz lezzetli kurabiyeler ile hasta olan arkadaşınızın damak tadına uygun bir lezzet bulabilme imkanına da sahipsiniz. Bununla birlikte kurabiyelerin yanında götüreceğiniz süt ya da meyve suları da onu düşündüğünüzü ve çabucak iyileşmesini istediğiniz gösteren ufak bir jest olabilir.

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır - Ev Yapımı Kurabiye

4- Çiçek

Çiçekler genellikle iyi günlerde sevgiliye ya da dostlara gönderilen eşsiz bir hediye alternatifi olarak görülüyor olsa da geçmiş olsun aranjmanları ile dostlarınıza kötü günlerinde de yanlarında olduğunuzu gösterebilir ve onlara destek olduğunuzu gösterebilirsiniz. Özenle tasarlanmış geçmiş olsun çiçekleri, hasta ziyaretleri için en uygun tercihlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır - Çiçek

Fotoğraftaki geçmiş olsun çiçeği siparişini buradan verebilirsiniz.

5- Kozmetik Ürün / Parfüm

Hastalık döneminde insanlar genellikle kendilerine fazla bakamaz bu nedenle de güzelliklerini ihmal etmeleri olası bir durum. Bu yüzden hasta olan arkadaşınız için kozmetik ürünleri hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Eğer hasta olan arkadaşınız kadın ise maske, krem gibi kozmetik ürünler, ona moral verebilecek eşsiz bir alternatif iken erkek hastalar için parfüm gibi hediyeler çok daha uygun olabilir.

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır - Parfüm

Çocuklar İçin Geçmiş Olsun Hediyeleri

Geçmiş olsun hediyesini bazen yetişkinler yerine çocuklar için almak durumunda kalıyoruz. Fakat çocuklar için geçmiş olsun hediyesi alırken biraz daha farklı yaklaşmakta fayda var. Onların morallerini düzeltecek ve hastalıklarını unutturacak güzel hediyeler seçimi yapmak oldukça önemli çünkü birçok çocuk hastane ya da tedavi gibi kavramlardan fazlasıyla korkuyor ve bu dönemde büyük bir desteğe ihtiyaç duyabiliyorlar. Çocuklar için alabileceğiniz geçmiş olsun hediyeleri;

1- Oyuncak

Çocukları her zaman mutlu eden hediyelerin başında oyuncaklar bulunuyor. Haliyle hasta oldukları zamanda onları mutlu edip, yüzlerinden hastalığın havasını silecek bir hediye olarak da oyuncakları değerlendirebilirsiniz. Birbirinden farklı oyuncak seçenekleri de işinizi kolaylaştırabilecek detaylar arasında bulunuyor.

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır - Oyuncak

2- Ayıcıklar

Birbirinden güzel ayıcıklar ile çocuklara tatlı ve sempatik bir şekilde geçmiş olsun diyebilirsiniz. Özellikle ufak çocukların peluş ayıcıklar ile kurdukları bağlar göz önüne alındığı zaman ayıcık hediyesi çok daha doğru bir tercih olabilir.

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır - Ayıcık

3- Öykü Kitabı

Hastalık dönemlerinde çocuklara bir nebze olsun hastalıklarını unutturacak şeylerden biri de öykü kitapları oluyor. Çocukları farklı dünyalara götüren ve hayal güçlerini geliştiren kitaplar, bu tatsız dönemdeki en büyük yardımcılardan. Ancak kitap alırken, alacağınız çocuğun yaşına uygun bir kitap almak çok daha önemli bir nokta.

Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır - Öykü Kitabı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.