Harfli Güller Evde Nasıl Yapılır?

Güller ile harf yapımı

Sevdiklerimize çiçek göndermek her zaman en fazla tercih ettiğimiz alternatiflerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Ancak çiçekler arasında güllerin daha fazla ön plana çıktığı da bilinen bir gerçek. En eşsiz duyguların ifadesi olan güllerle hislerimizi karşı tarafa aktarabiliyoruz. Birbirinden farklı renkteki göz alıcı güller ile kelimeler ile ifade etmekte zorlandığımız duygularımızı anlatabiliyoruz.

Fakat bazen bu eşsiz çiçeği normal bir şekilde vermek yerine daha romantik bir şekilde vermeyi istiyoruz. Bunun en güzel ve göz alıcı yolu ise harfli güller seçeneğinden geçiyor. Sevdiğimiz kişinin ismini baş harfini güller ile yazmak kesinlikle en romantik jestlerden birisi olmaya aday. Özellikle harfli gülleri kendimiz yaptığımız zaman hediyenin daha romantik olması kaçınılmaz bir durum yaratıyor.

Biz de bu yazımızda sizler için harfli gülleri evde nasıl yapabileceğinizi detayları anlattık. Uygun gül rengini seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey aşağıda vereceğimiz adımları takip etmek. Hangi renk gülün en anlam ifade ettiğini öğrenmek için ise daha önce hazırlamış olduğumuz güllerin anlamları neler? yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Harfli güller 7

Malzemeler

-10 veya 12 tane gül iki farklı renkte gül (dileğiniz rengi seçebilirsiniz)
-Harfli karton ya da strafor köpük
-Köpük Fırça
-Tutkal
-Ufak çubuklar
-Tel kesici veya makas
-Akrilik boya

Adım 1:

Harfli güller yapımı için ilk olarak köpük fırça yardımıyla akrilik boyayı harfli kartonlara sürüp kurumasını bekleyin. İstediğinize bağlı olarak iki kat harf kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken unsur ise boyayı doğru kullanmanız olacak çiçeklerin rengi ile uyumsuz olması görsel açıdan hoş durmayabilir.

Harfli güller 4

Adım 2:

İkinci aşamada ise güllerin köklerini kesmeniz gerekiyor. Bunun için makas ya da tel kesici kullanmanız gerekiyor. Tel kesici kullanmak sizin için daha rahat olabilir. Ancak üçüncü aşama için tamamını kesmemeniz gerekiyor.

Harfli güller 3

Adım 3:

Karton üzerinde harfli güller için yer belirleyerek karton üzerinde delikler açmanız gerekiyor. Bunun için yine tel kesici yardımına başvurabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce hazırladığınız kartonu düz bir zemin üzerine oturtmak sizin için ek bir avantaj sağlayabilir.

Harfli güller 6

Adım 4:

Harfli güller oluşturmak için açtığınız deliklere çiçeklere koymadan önce deliğin içine ve çiçeğin sap bölgesine biraz tutkal sürüp yapıştırın bu sayede güller kartona daha güçlü bir şekilde yapışacağı için ilerleyen dönemde bozulma ihtimali çok düşük olacak.

Harfli güller 5

Adım 5:

Kartonun üstü tamamen güller ile kaplanana kadar ilk 4 adımı tekrarlayın. Eğer harfin şeklini bozan bir gül varsa makas yardımı ile rötuş yapabilirsiniz.

Son bir not olarak harfi tek bir renk gül kullanarak yapmak sizin için daha faydalı olabilir. Ardından kutunun etrafını bir başka gül ile süsleyip ortaya daha şık bir aranjman çıkarabilirsiniz.

Harfli güller 2

Harfli gülleri evde yapmak yerine sipariş etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bunun için ise buraya tıklamanız yeterli.

Harfli güller

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.