Birbirinden Güzel Güllerin Anlamları Neler?

Güllerin Anlamı

Günlük hayatımızda kullandığımız ya da hediye etmeyi tercih ettiğimiz hemen hemen her şeyin ifade etmek istediği bir anlam var. Bu ifade edilen anlam ise kişisel ilişkilerimizden, iş ilişkilerimize her şeyin zarifce ifade etmenin yolu oluyor. Özellikle tercih ettiğimiz hediyelerin kendilerine özgü dilleri söz konusu ve yarattıkları ifadeler ile farklı bir jest konumuna yükselebiliyorlar.

Güllerin Anlamı

Bunların başında ise hiç kuşkusuz hayatımızın her döneminde sıkça kullanmayı seçtiğimiz güller geliyor. Her biri birbirinden güzel ve etkileyici olan güller, özellikle kelimelerle ifade edilmesi bazen çok zor gelen aşk, sevgi gibi hisleri rahatça karşı tarafa aktarabiliyor. Öyleki verilen güllerin anlamı yalnızca renkleriyle oluşmuyor demet içerisinde kullanılan sayı bile farklı anlamlar ifade edebiliyor.

Ancak çoğu insan güllerin anlamı konusunda çok fazla bilgi sahibi değil. Genellikle her durum kırmıza güle sığınıyor olsak da her durum için tercih edilmesi gül rengi farklı olmalı. Güllerin anlamını bilmeden gönderilecek bir gül ise bazen istenilen sonucun tam tersine neden olabilir. Bu yüzden sizler için güllerin anlamlarını hazırladık. Böylece içinde bulunduğunuz durum için en uygun gül rengini tercih edebilirsiniz.

Güllerin Anlamı

İşte güllerin anlamı;

Kırmızı Gülün Anlamı

Dünyadaki en fazla tercih edilen gül rengi kırmız gül desek yanılmış olmayız. Öyle ki aklımıza gelebilecek her durum için kırmız güllerin göz alıcı güzelliğine sığınıyoruz. Özellikle yeni çiftlerin veya aşklarını itiraf etmek isteyenlerin çiçeği olarak karşımıza kırmızı gül çıkar. Kırmız gül ise taşıdığı anlam ile aşkı, saygıyı, cesareti, tutkuyu, takdiri ve tebriği temsil ediyor. Tüm bu özellikleri ile kırmızı gül romantik atmosferlerin aranan çiçeği konumunda yer alıyor.

Güllerin Anlamı Kırmızı Gül

Açık Pembe Gülün Anlamı

Pembe güller görüntüsü ile bakanları kendisine hayran bırakan ve bulunduğu ortama neşe katan güllerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Güllerin anlamı içindeyse pembe gülün yeri biraz daha özel çünkü renk tonlarına göre bile ifade ettiği anlamlar birbirinden ayrılıyor. Açık pembe gül ise incelik, tatlılık ve teşekkür anlamlarının aranan gül rengi. Özellikle teşekkür ederim hediyesi için muhteşem bir jest konumunda. Ek olarak açık pembe gül bana güvenebilirsin anlamını da içinde barındırıyor.

Güllerin Anlamı Açık Pembe Gül

Koyu Pembe Gülün Anlamı

Koyu pembe gül içerisindeki anlamlar ile nezaketin, hayranlığın ve sempatinin temsilcisi olduğu gibi tıpkı açık pembe gül gibi teşekkür ederim ile tebrik ederim mesajlarını da en güzel ifade eden çiçek olarak biliniyor. Özellikle mezuniyet ya da yeni iş gibi insanların hayatlarındaki en özel günü tebrik etmek için koyu pembe gül tercihi yerinde bir adım olabilir. Bunun dışında ise pembe floribunda olarak bilinen pembe gül türü ise gelinlerin en fazla kullanmak istediği çiçekler arasında kendisine yer buluyor.

Güllerin Anlamı Koyu Pembe Gül

Şeftali Rengi Gülün Anlamı

Şeftali rengi gülleri gün içerisinde pek fazla göremiyor olsak bile aslında şık ve göz alıcı yapıları ile oldukça beğeni toplayan bir gül türü. Güllerin anlamı noktasında ise ifade ettiği mesaj alçakgönüllük oluyor. Özellikle teşekkür hediyesi olarak şeftali renk gül tercihi sizi oldukça özel kılabilir.

Güllerin Anlamı Şeftali Gül

Turuncu Gülün Anlamı

Turuncu gül, çok fazla görmeye alışık olmadığımız güllerin arasında yer alıyor. Ancak bu özelliği onu çok daha değerli ve ulaşılması zor yaptığı için ilgi çekici, cazibeli bir hale getiriyor. Enerjik bir renk olması da turuncu gülü özel kılan bir başka detay. Turuncu gül anlam olarak ise içinde coşkuyu, heyecanı, hevesi ve tutkuyu barındırıyor. Bu özellikleri ile sevgiliye alınabilecek en güzel hediye alternatiflerinden birisi.

Güllerin Anlamı Turuncu Gül

Somon Rengi Gülün Anlamı

Somon rengi gül, turuncu gülden biraz daha pembe, şeftali renginden ise biraz daha koyu olması ile göz alıcı bir zarafeti sizlere sunuyor. Baş döndürücü bu zarafetin anlamı ise tutku ve heyecan. Özellikle heyecanınızı ifade etmek için tercih edebileceğiniz en etkili gül renkleri arasında yer alıyor.

Güllerin Anlamı Somon Gül

Sarı Gülün Anlamı

İçerisinde iki farklı anlamı taşıyabilen güllerden bir diğer ise sarı gül. Dostlarınız için ayrı bir anlam ifade ettiği gibi sevgiliniz içinde ayrı bir anlam ifade edebiliyor. Her ne kadar arkadaşlığın, neşenin ve memnuniyetin simgesi olarak bilinse de sarı güller sevgili için yeni bir başlangıç anlamını da içinde taşıyor. Böylece sevgiliyle ile yaşanan tatsız durumlardan sonra özür dileme hediye olarak sarı gül eşsiz bir tercih konumunda.

Güllerin Anlamı Sarı Gül

Beyaz Gülün Anlamı

Kırmızı gülden sonra en fazla tercih edilen gül renklerinden birisiyle beyaz gül oluyor. Beyazın kattığı masumiyet, saflık anlamlarını en iyi şekilde ifade eden beyaz gül aynı zamanda sırdaşlığın ve değerinde en güzel ifadesi. Özellikle aşkın büyüsüyle sarılmış kalpleri belli etmenin en güzel ifadesi beyaz güller ile süslü bir buket oluyor.

Güllerin Anlamı Sarı Gül

Mor Gülün Anlamı

Karşınızdaki insanı büyülemek ve onun çok özel olduğunu hissetmesini istiyorsanız ender bulunan mor güller aradığınız tercih olabilir. Morun eşsiz tonları sayesinde hediye ettiğiniz kişiye bambaşka duygular yaşatabilirsiniz.

Güllerin Anlamı Mor Gül

Bordo Gülün Anlamı

Karşınızdaki insana duyduğunuz aşkın sonsuza kadar süreceğini yalnızca kelimeler ile ifade etmek istemiyorsanız yardımınıza bordo güller koşuyor. Güllerin anlamı noktasında en değerli anlamlarda birisi hiç kuşku yok ki bordo güle ait. Bordo gül sonsuz aşkın en güzel ve ve şık temsilcilerinden birisi.

Güllerin Anlamı Bordo Gül

Yeşil Gülün Anlamı

Gün içerisinde hatta çoğu zaman görmeye alışık olmadığımız bir başka gül türü ise yeşil gül. Yeşil gül sürekli yenilenme anlamı ile sevdiklerinize hediye edebileceğiniz şık bir hediye alternatifi. Özellikle hediye vermek için özel bir gün olmasını beklemeyen insanlardan birisi iseniz yeşil gül en büyük yardımcınız olacak.

Güllerin Anlamı Yeşil Gül

Lavanta Gülün Anlamı

İlk görüşte aşkın var olup olmadığı noktasında her ne kadar tartışmalar olsa da bir gerçek var ki bazı insanları ilk gördüğümüz an onlardan çok etkilenir ve sürekli birlikte olmak, konuşmak yanlarında yer almak isteriz. Bu hislerimizi ise güller aracılığıyla ifade etmenin yolu lavanta gülden geçiyor. İlk görüşte aşk anlamının en göz alıcı ifadesi olmaya aday bir renk.

Güllerin Anlamı Lavanta Gül

Mavi Gülün Anlamı

Nadir ve eşsiz bulunan gül türlerinden biri diğeri ise mavi gül. Mavi gül taşıdığı anlamda tıpkı kendisi gibi eşsiz bir durumda. Eşsiz, biricik sevginin en güzel temsilcilerinden birisidir mavi gül. Aynı zamanda ilahi aşkın anlamınıda içerisinde barındırır.

Güllerin Anlamı Mavi Gül

Siyah Gülün Anlamı

Siyah renginin asil duruşu insanları çoğu zaman mest ettiği herkes tarafından kabul edilir. Ancak siyah rengi gülde hayat bulmasının anlamı farklılaşıyor. Siyah gül, ölüm ve yasın temsilcisi olarak bilinir. Ek olarak geri dönülmeyecek ayrılıklarında dile getirilmesi için siyah güller tercih edilir.

Güllerin Anlamı Siyah Gül

One comment on “Birbirinden Güzel Güllerin Anlamları Neler?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.