Evinize Göre Çiçek Yetiştirebileceğiniz Çiçekler

Evlere Göre Çiçek Tavsiyesi

Yaşadığımız alanları güzelleştirmek, bulunduğumuz noktalara hoş dokular katmak her birimizin yaptığı en temel şeylerden biri. Özellikle hayatımızın büyük bir kısmının geçtiği evlerimizi daha güzel kılmak için pek çok ince ayrıntıyı düşünüp dekoratif dokunuşlar yapıyoruz. Tablolar, mumlar veya diğer eşyalar ise bunlardan sadece bazıları.

Evimizi güzelleştirmek için en çok kullandığımız şeylerin başında ise çiçekler var. Ancak çiçekler diğer eşyalara kıyasla oldukça farklı çünkü canlılar ve doğru bakılmadığı zaman solup gidebiliyorlar. Ev çiçeklerinde ise bu durum çok daha sık yaşanıyor. Bazen ne kadar özenle bakılırsa bakılsın çiçeklerinde solduğu oluyor. Bunun nedeni ise oldukça her çiçek her ev için uygun ortamı sağlamıyor.

Biz de bu yazımızda sizler için hangi evde hangi çiçeği yetiştirilmesi daha sağlıklı olur onu anlatacağız. Siz de evinizin durumuna göre uygun olan çiçeği seçerek, bulunduğunuz ortamı bir nebze daha güzelleştirebilirsiniz.

Güneş Görmeyen Evler İçin Çiçekler

Her ne kadar evlerimizin güneş görmesini istiyor olsak da bazen yaşadığımız ev güneş gören bir konumda yer almayabilir. Çiçeklerin bakımında da güneş önemli bir yere sahip diye biliyor olsak da bazı istisna çiçekler var. Siz de onları seçerek evinizde güneşin çiçekler ile doğmasını sağlayabilirsiniz.

1- Haseki Küpesi

Mayıs ve Haziran ayların çiçek açan bu nadide çiçek, güneş istemiyor olması ve kolay bakımı sayesinde evi güneş ışığından mahrum kişilerin favori çiçeklerinden. Hoş görüntüsüyle de eve farklı bir atmosfer katıyor olması haseki çiçeğini çok daha özel kılıyor.

Evlere Göre Çiçek Tavsiyesi - Haseki Küpesi

2- Zambak

Bakımı için güneşe ihtiyaç duymayacağınız bir diğer güzel çiçek ise zambak. Zambaklar, hoş kokusu ve güzel görüntüsü herkesi kendine hayran bırakabiliyor. Güneş yerine dolaylı ışıklarla da beslenebilen zambak, tercih edilebilecek en güzel çiçekler arasında.

Evlere Göre Çiçek Tavsiyesi - Zambak

3- Cezayir Menekşesi

Bu kadar güzel olup bakımı bu kadar kolay olan başka bir çiçek daha dünyada zor bulunur. Gölgeyi fazlasıyla seven Cezayir Menekşesi, güneş görmeyen evlerin ışığı olabilecek kadar hoş renklerle çiçek açar. Özellikle çiçek bakımım için çok fazla vakit harcayamayacak insanlar için cezayir menekşesi en doğru tercihlerden biri olabilir.

Evlere Göre Çiçek Tavsiyesi - Cezayir Menekşesi

Bol Güneş Alan Evler İçin Çiçek Tavsiyeleri

Çiçek bakımı konusunda belki de en şanslı insanlar evleri bol güneş alan kişiler alıyor çünkü birçok çiçek güneş ışığını fazlasıyla sever ve yapraklarını güneşin altında ahenkle açarak evlere farklı bir atmosfer katar. İşte evleri bol güneş alan insanların yetiştirebileceği birbirinden güzel çiçekler;

1- Bodrum Papatyası

Birbirinden farklı renkleriyle sürekli yapraklarını sergileyen bodrum papatyası, güneşe tapan çiçekler arasında yer alıyor. Evin bol güneş alan her yerinde değerlendirebileceğiniz bodrum papatyaları ile evinizi daha şık ve güzel bir hale getirebilirsiniz.

Evlere Göre Çiçek Tavsiyesi - Bodrum Papatyası

2- Yıldız Çiçeği

Güneşi seven ve güzelliği ile büyüleyen bir diğer çiçek ise yıldız çiçeği. Farklı dokusu ve güzel renkleri ile evinize farklı bir atmosfer katacak olan yıldız çiçeği, sulaması bolca yapıldığı sürece bakımı konusunda da herhangi bir sıkıntı çıkarmayan çiçeklerden.

Evlere Göre Çiçek Tavsiyesi - Yıldız Çiçeği

3- Beyaz Papatya

Kırları, bahçeleri süsleyen en güzel çiçeklerden olan beyaz papatyalar, evlerinde vazgeçilmez unsurlarından biri. Güneşi fazlasıyla seven ve güneş ile birlikte daha fazla çiçek açan papatyalar özellikle balkon çiçeği çiçeği olarak harika bir alternatif.

Evlere Göre Çiçek Tavsiyesi - Papatya

Ev çiçekleri hakkında detaylı bilgi için daha önce hazırladığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.