En Popüler Bahar Çiçekleri

Bahar aylarının gelmesiyle beraber insanların içini kaplayan neşe, heyecan, mutluluk gibi duygular uyanıyor. Tüm bu güzel duyguların doğaya yansıması ise çiçeklerden üzerinden görülebiliyor. Kırları, bahçeleri kaplayan rengarenk güzel kokular çiçekler ise bahar aylarının en sevilen dokularından biri konumunda. Hal böyle olunca da birçok insan bu güzel dokuyu evlerine, iş yerlerine taşıyarak sürekli görmek istiyor.

Bahar çiçekleri arasında ise popülerliği diğerlerine kıyasla daha fazla olan çiçekler söz konusu. Biz de bu yazımızda bahar aylarının en popüler çiçeklerini sizler için bir araya getirdik. Güzel kokuları, hoş görüntüleri ile ön plana çıkan bu çiçekler ile çevrenize daha güzel bir hava katabilir ve baharı bir nevi bulunduğunuz ortama taşıyabilirsiniz.

1- Papatya

Kırlar ve parkları süsleyen belki de en güzel çiçeklerden biri papatyalar oluyor. Beyaz yaprakları altın gövdesi ile papatyalar bahar ayları ile özdeşleşmiş en güzel çiçeklerden biri. Bununla birlikte her yerde kolayca yetiştirilebilen papatyalar, ev, ofis gibi alanlar için en rahat tercih edilebilecek saksı çiçekleri arasında yer alıyor.

Bahar aylarında ortaya çıkan bu güzellik ise aynı zaman eşsiz bir hediye alternatifi. Sevgiliye, anneye ya da yeni işe başlayan dostlara destek amaçlı gönderilebilecek bir hediye alternatifi olan papatya için bahar aylarının vazgeçilmezi denebilir.

Papatya

2- Frezya

Bahar aylarındaki popüler bir diğer çiçek ise frezyalar oluyor. Etrafa yaydıkları hoş koku ile insanları hemen kendisine bağlamayı başaran frezyaların için bahar kokusunu taşıyan çiçeklerden diyebiliriz. Sarı yaprakları hoş bir görünümde ortaya koyan frezya çiçeği baharın en güzel detayları arasında kendisine hatırı sayılır bir nokta ediniyor.

Frezya çiçeği hakkında ise daha fazla bilgi almak için “Baharın Müjdecisi: Frezya Çiçeği” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Frezya

3- Lale

İstanbul’un belki de dünyanın en özel çiçeklerinden biri olan laleler, bahar aylarında güzel yapraklarını insanlara gösterirler. Bir şehre sembol olmuş, adına festivaller düzenlenen bu güzel çiçek özellikle İstanbul halkı için bahar çiçeklerinin en özeli konumunda. Mart ve Nisan ayında çiçeklenmeye başlayan laleler, mevsimin durumuna göre 1.5 ay kadar çiçeklerini gösterebilirler. Bolca güneşe ihtiyaç duyan laleler için ise özel yetiştirme tekniklerinin uygulanması gerekir. Aksi bir durumda ise bu narin çiçek solup gider.

Lale

4- Lavanta Çiçeği

Mart ayının gelmesiyle beraber çiçeklerini gün yüzüne çıkaran lavantalar, mor rengin en güzel tonlarını içerisinde barındırmayı başarıyor. Bununla birlikte lavantalar bulundukları ortama baharın renklerini taşımayı başarabilen eşsiz çiçeklerden. Ek olarak kolay bakımı sayesinde de lavantalar en sık tercih edilen çiçeklerden biri konumunda bulunuyor. Ayrıca parfümlere bile kokusunu veren lavantalar mevsim durumuna göre güzelliklerini yaz aylarında da koruyabilme başarısını gösteriyor.

Lavanta

5- Kardelen Çiçeği

Kardelen çiçekleri genellikle kış çiçeği sanılıyor olsa da ilkbaharda açan yaprakları sayesinde bahar çiçekleri arasında gösterilebilecek eşsiz çiçeklerden biri. Bembeyaz yaprakları sayesinde baharın getirdiği o yeni başlangıcı sizlere sunan kardelenler, bulundukları ortama da en güzel şekilde uyum sağlayacak çiçeklerden biri olarak kabul edilir.

Kardelen

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.