Çiçekli Telefon Kılıfı Nasıl Yapılır?

Her an her dakika elimizden düşürmediğim şeylerin başında artık akıllı telefonlarımız geliyor. Adeta da bir parçamız haline gelen telefonlarımızı korumak ise hepimizin ortak istediği halinde. Telefonlarımızı düşürme ya da darbe gibi istenmeyen etkilerden korumak için ise telefon kılıfı alıyoruz. Ancak sürekli olarak kullandığımız telefonların estetik görüntülerinin bozulmaması için de telefon kılıfının şıklığı bir adam daha öne çıkıyor.

Düz, sade ya da nispeten kaba şekillere sahip telefon kapları yerine sevdiğimiz çiçeklerinin benzersiz görüntülerinin yansıması olan çiçekli telefon kılıfı gibi ürünleri tercih ediyoruz. Fakat bu tarz telefon kaplarını her yerde bulmak ne yazık ki imkansız. Bulabilsek bile aradığımız çiçekler kullanılmamış olabiliyor.

Çiçekli Telefon Kılıfı 1

Biz de bu yazımızda evinizde çiçekli telefon kılıfı nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Papatya, gül ya da istediğiniz herhangi bir çiçeği kullanarak yapabileceğiniz telefon kılıfları ile hem şık bir hava yaratabilir hem de telefonunuzu güvenle koruyabilirsiniz.

Çiçekli Telefon Kılıfı 2

Malzemeler;

-Şeffaf silikon telefon kabı (Tercihen beyaz)
-Şeffaf silikon ya da başka bir yapıştırıcı
-Kurutulmuş çiçek
-Makas
-İşaretleyici kalem
-Reçine
-Aseton

Çiçekli Telefon Kılıfı 9

Adım 1: Kurutulmuş Çiçeklerin Seçimi

Çiçekli telefon kılıfı yaparken dikkat etmeniz gereken unsurların başında kurutulmuş çiçeğin kullanımı geliyor. Kullanacağınız çiçeğin baskı yöntemi ile kurutulmuş bir çiçeği kullanarak daha iyi sonuç alabilirsin. Çünkü çiçeğin düz olması oldukça önemli.

Çiçek kurutma hakkındaki tüm sorularınızın cevabını ise “Evde Çiçek Kurutma Yöntemleri” yazımızda bulabilirsiniz.

Çiçekli Telefon Kılıfı 3

Adım 2: Çiçeklerin Kullanımı

Tercih ettiğiniz kurutulmuş çiçekleri, telefon kabının üzerinde birleştirmek işin en hassas noktalarından. Herhangi bir yapıştırma işlemi yapmadan önce çiçekleri farklı kombinasyonlar deneyerek kabın üzerine yerleştirip fikir edinebilirsiniz. Bu sayede tarzınıza ve zevkinize en uygun modeli hatasız bir şekilde yaratılabilir.

Çiçekli Telefon Kılıfı 4

Adım 3: Aseton Kullanımı

Aslında asetonu iki farklı yerde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İlk olarak tercih ettiğiniz çiçeklerin üzerine azıcık aseton dökmek. Bunu yapmanız nedeni çiçeklerin parlaklığını artırmak ayrıca çiçek üzerindeki herhangi bir bozulmayı da aseton yardımı ile düzeltebilirsiniz.

İkinci kullanım alanı ise yapımın sonunda oluyor. Telefon kabı üzerine taşmış istenmeyen maddeleri temizlemenin en iyi yolu asetondan da geçiyor.

Çiçekli Telefon Kılıfı 5

Adım 4: Yapıştırma

Telefon kılıfı yapımının en önemli noktasını şüphesiz ki yapıştırma işlemi oluşturuyor. Tercih ettiğiniz çiçekler arasında büyük olanları ilk önce yapıştırmanız size avantaj sağlayabilir. Ayrıca yaprakların üzerine daha ufak yaprakları da yapıştırabilirsiniz ancak yapıştırıcıyı sürerken dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi takdirde taşma olacağı için görüntünün güzelliğinde bozulma olabilir.

Ek olarak her yapıştırma işlemi için çok fazla silikon ya da farklı bir yapıştırıcı kullanmadığınıza dikkat edin.

Çiçekli Telefon Kılıfı 6

Adım 5: Reçine Kullanımı

Reçine kullanımı kabın uzun ömürlü ve sağlam olması için dikkatle yapmanız gereken şeylerden birisi. Reçine kullanımı için ise;

Plastik bir bardağın içini yarısına kadar reçine ile doldurun. Ardından ise aldığınız reçinenin kutusunda çıkacak olan sertleştirici maddeden ilave edip 5-6 dakika boyunca tahta bir kaşık ya da spatula ile karıştırın. Ardından ise hazırladığınız reçine maddesini yine spatula veya benzeri bir araç kullanarak telefonun kabının üstüne yayın. Ancak çiçeklerin zarar görmemesi için dikkatli olmanızda fayda var.

Çiçekli Telefon Kılıfı 7

Tüm bunları yaptıktan sonra yaratıcılığınızı ve becerinizi konuşturduğunuz çiçekli telefon kılıfını oda sıcaklığında 24 saat bekletmeniz gerekiyor. Böylece reçine tam olarak koruyacak ve çiçekli telefon kılıfı daha sağlam ve uzun ömürlü olacak.

Çiçekli Telefon Kılıfı 8

Çiçekli Telefon Kılıfı 10

Çiçekli Telefon Kılıfı 11

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.