Balkabağı ile Göz Alıcı Sukulentler Nasıl Yapılır?

Balkabağı Sukulenti

Sukulentler, son dönemde hayatımıza giren en özel ve güzel şeylerin başında yer alıyor. Birbirinden farklı modeller ile sukulent, hem dekoratif olarak harika birer alternatif hem de yeni iş hediyesi, yıldönümü hediyesi olarak da kullanılabiliyor.

Sukulentleri bu kadar değerli kılan bir diğer özellikle ile ev ortamında rahatlıkla yapılabiliyor. Doğru malzemelere sahip olan herkesin rahatlıkla yapabileceği sukulent çeşitleri, yaşam alanlarına şık, sade ve estetik bir dokunuş katabilmenin en güzel yollarından biri olarak öne çıkıyor. Daha önce hazırlamış olduğumuz “Göz Alıcı Sukulentlerin Tasarımları ve Yetiştirilme Yöntemleri” yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Balkabağı Sukulenti 1

Bu yazımızda ise sizler için süslemelerin en sık kullanılan öğesi olan balkabakları ile nasıl sukulent yapabileceğinizi anlatacağız. Görenleri kendine hayran bırakan balkabağı sukulentlerinin yapımı ise oldukça basit.

Balkabağı Sukulent Yapılışı

Malzemeler

  • Balkabağı
  • Tutkal
  • Yosun
  • Makas
  • Çiçek ya da meyve
  • İsteğe bağlı olarak çubuk.

Balkabağı Sukulenti -2

Adım 1:

Öncelikle sukulenti yapabilmek adına seçtiğiniz balkabağının sapını makas yardımıyla kesmeniz gerekiyor. Sapının bu aşamada iyi kesilmesi oldukça önemli çünkü ilerleyen aşamaların temeli buradan geçiyor.

Adım 2:

Balkabağının sapını kestikten sonra daha düz kalan bölüme önce tutkalı sürmeniz gerekiyor. Ancak tutkulan sıcak olması oldukça önemli. Bu konuda ise sıcak tutkal tabancılarından yardım alabilirsiniz.

Adım 3:

Ardından ise tutkal sürdüğünüz bölümün üstü tamamen kapanacak şekilde yosunları yerleştirmeye başlayın. Yosunların arasında boşluk kalmaması ise oldukça önemli bir ayrıntı.

Balkabağı Sukulenti 3

Adım 4:

Yosunları yerleştirdikten sonra ise üstlerine üstlerine seçtiğiniz çiçekleri yerleştirebilirsiniz. Bu aşamada isteğe göre renkli meyvelerden de faydalanabilmeniz mümkün.

Adım 5:

Son olarak isteğe bağlı olarak çubukları kullanabilirsiniz. Çubuklar ile sukulentin üzerine yerleştirmiş olduğunuz tüm çiçek ya da meyveleri daha toplu şekilde gösterebilirsiniz.

İşte balkabağından sukulent yapabilmek bu kadar basit.Siz de evinizde rahatlıkla balbakağı kullanarak dekoratif sukulentler yapabilirsiniz. İster evinizde kullanacağınız isterseniz de sevdiklerinize hediye olarak verebileceğiniz sukulentler, keyifli bir hobi olma yolundaki ilk adımlardan biri de olabilir.

Balkabağı Sukulenti 5

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.