Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir

Yeni yıl kutlamalarının en gözde öğelerinden bir tanesi yılbaşı ağacı oluyor. Her yeni yılda çam ağaçlarının eşsiz güzelliklerine eklenen yılbaşı süsleri, insanların ruhunda farklı bir mutluluk yaratabiliyor. Ancak sokaklarda, mağazalarda görmeye aşina olduğumuz yeni yıl ağaçlarını evde hazırlamak da bir o kadar eğlenceli ve keyif verici bir aktivite. Özellikle ailemizle ya da arkadaşlarımızla birlikte hazırlayacağımız yılbaşı ağacı, yeni yılı bizlere çok daha özel kılabilir.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir 6

Fakat yılbaşı ağacı süslemek insanların kafasında bazen soru işareti olabiliyor. “Yılbaşı süsleri nasıl kullanılmalı?” gibi sorular çam ağaçlarını unutulmayacak bir hale getirmek isteyenlerin kafalarında yer ediniyor. Biz de bu yazımızda uygun yılbaşı ağacı seçiminden, yılbaşı süslerinin nasıl kullanılması gerektiğine kadar bir çok konuya ışık tuttuk. Böylece sizde yeni yılda en güzel şekilde yılbaşı ağacınızı süsleyebilirsiniz.

1- Ağaç Seçimi

Yılbaşı ağacı konusunda en önemli şey seçim oluyor. Dışarıda gördüğümüz devasa ve etkileyici çam ağaçlarını, evimize taşımak istiyor olsak da bu çok mantıklı bir tercih olmayabilir. Çünkü en iyi sonucu elde etmek için mekana göre bir ağaç seçmenizde fayda var.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir 7

2- Yılbaşı Süsleri

Mekana uygun bir yılbaşı ağacı seçtikten sonra ise sıra yılbaşı süslerine geliyor. Birbirinden farklı, renkli ve gösterişli süsleri bir arada kullanmak istiyoruz fakat burada da ağaç boyutunu dikkat almanız size fayda sağlayabilir. Örneğin, küçük bir yılbaşı ağacına çok fazla süs eklemek onun estetik değerini bozacak bir hareket olur.

Yılbaşı süsleri içerisinde birbirinden farklı alt dallar var.

  • Işık Kullanımı:

Süsler arasındaki en önemli şeylerden birisi ışıklar oluyor. Yeni yıl ruhunu en etkili ve doyasıya bir biçimde yaşamak istiyorsanız, ışık kullanımına özen göstermenizde yarar var. Bizim bu konudaki tavsiyemiz ise ışıkları birbirine çok yakın olmayacak bir şekilde ağacın dallarına yerleştirmeniz olacak. Ek olarak ışıkların renkleri konusunda uyum yakalamanız da oldukça önemli. Birbirine zıt renkleri bir arada kullanmak ağacı güzelleştirmek bir yana daha kötü bir hale getirebilir.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir 5

  • Yılbaşı Ağacı İçin Aksesuarlar

Yılbaşı süsleri için kullanabileceğiniz bir diğer şey ise ağaçlar için özel olarak üretilen süs aksesuarları. Geyik süslerinden, ağacın tepesine koyabileceğiniz objelere kadar birçok ürün bu konuda size yardımcı olmaya hazır. Bu aksesuarlar arasında en fazla kullanılan ise genellikle tepe süsleri oluyor. Tepe süsleri, bir yılbaşı ağacını gösteren ve ona derinlik katan en güzel aksesuarlar arasında. Tepe süsü seçimi yaparken ise genellikle yıldız tarzında objelerin tercih edildiği biliniyor. Ancak hangi süsü seçerseniz seçin yine uyumu ön plana alarak bunu yapmanızda fayda var. Işıkların rengi ile mükemmel bir uyum yakalayacak tepe süsü ile ağacınızı daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir 4

  • Yılbaşı Topları

Yılbaşı süsleri denildiği zaman akla gelen bir diğer aksesuar ise yılbaşı topları. Toplar için yılbaşı süslerinin vazgeçimesi dersek yanılmış olmayız. Birbirinden renkli ve gösterişli olan bu güzel aksesuar ile bazen tüm evi süslemek istediğimiz bile oluyor. Yılbaşı toplarında ise kırmızı renge ağırlık vererek de daha sempatik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir 2

  • Kendi Süslerinizi Kendiniz Yapın

Tüm bu aksesuarların dışında farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız da kendi süslerinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bunun dışında ise çam ağacınıza çiçekler ile hoş bir dokunuş katabilirsiniz. Özellikle yeni yılın rengi olarak kabul edilen kırmızıyı yapraklarında taşıyan çiçekler bunu sağlamanın en güzel yolu olabilir.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir 3

3- Ağacın Etrafını İhmal Etmeyin

Yılbaşı ağacınızı süslemek kadar önemli bir diğer durum ise ağacın etrafını süslemek. Yılbaşı ağacını mükemmel bir şekilde süslemiş olsanız dahi etrafını boş bırakmak çok mantıklı bir tercih olmayabilir. Hem ağacınızı hem de evinizi daha güzel göstermek için ağacın etrafını da süslemeyi tercih edebilirsiniz.

Yılbaşında evinizi süslemek için kullanabileceğiniz aksesuarların bazıları ise;

  • Yılbaşı Çelengi

  • Duvar spreyleri ile oluşturulacak yeni yıl yazıları

  • Kırmızı yıldızlar

  • Yılbaşı zincirleri

  • Mumlar

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir 1

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.