Yaşayan Kolye Nasıl Yapılır?

Yaşayan Kolye

Aksesuar kullanımı söz konusu olduğunda kolyelerin yeri ayrı oluyor. Hemen hemen en fazla tercih edilen aksesuarlardan birisi olduğunu söylersek abartmış olmayız. Kıyafetlerimizin neredeyse tamamı ile uyum sağlayan kolye modelleri adeta şıklığın ve modanın anahtarı oluyor.

Durum böyle olunca kolye trendlerinde her dönemde farklılık gösteriyor. Son yılların favorisi ise çiçek ile kolyeyi bir araya getiren yaşayan kolye. Bir çoğumuzun aksesuar mağazalarında görmeye alışık olduğu ve çiçekli kolye olarak da bilinen yaşayan kolye, hayatımızda en fazla tercih ettiğimiz bir diğer ürün olan çiçeklerin eşsiz güzelliğini kolyelerde hayat bulmuş hali.

Yaşayan Kolye 6

Günlük kıyafet kombinleri ile uyum sağlayabileceği gibi şık davetler içinde yaşayan kolye modelleri rahatlıkla tercih edip bütün dikkatleri üzerinizde toplamayı başarabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizler için çiçekli kolye nasıl yapılır? sorusuna yanıt verdik. Siz de evde hayalinizdeki çiçekli kolyeyi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yaşayan Kolye 2

Yaşayan kolye yapımı;

Malzemeler;

-400 Gram Kristal reçine
-30×20 cm kolye ucu (istediğiniz kolye türüne göre renk seçimi yapabilirsiniz)
-Kolye Zinciri
-Kurutulmuş Çiçek
-Silikon Kap

Adım 1:

Plastik bir bardağın içine 2 ölçü reçine koyun. Ardından kutu içerisinde çıkacak olan reçine sertleştirici maddeden 1 ölçek ilave ederek 5-6 dakika boyunca karıştırın.

Yaşayan Kolye 3

Adım 2:

Silikon kalıpların içine daha önce hazırlamış olduğunuz kurutulmuş çiçekleri yerleştirin. Zevkinize göre gül yaprakları, orkide gibi çeşitli çiçekleri kullanabilirsiniz. Ardından karıştırdığınız reçineyi kaplara boşaltın ve 24 saat oda sıcaklığında bekletin.

Yaşayan Kolye 4

Adım 3:

24 sonra çıkardığınız silikon kaplardan çıkardığınız kolyeniz için ucunda ufak bir delik açarak zincirini geçirebilirsiniz. Ek olarak kullanmadığınız ya da yıpranmış kolyelerinizdeki süslemeleri çıkarak ikinci aşamada kurutulmuş çiçeklere ekleyip daha şık ve farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu sayede daha özgün modelleri yaramakta sizi elinizde olacak.

Yaşayan Kolye 5

Yaşayan kolye ya da diğer adıyla çiçekli kolye yapımı işte bu kadar basit. Dilerseniz renkli reçineler kullanarak daha farklı modeller de kolye yapabileceğiniz gibi yüzük, küpe gibi farklı aksesuarları da yine adımları izleyerek evinizde kolayca yapabilirsiniz.

Son olarak evde yaşayan kolye ya da diğer aksesuarları yapmak isteyenlerin ilham alabileceği bazı aksesuar modellerini aşağı da bulabilirsiniz.

Yaşayan Kolye

Yaşayan Kolye 7

Yaşayan Kolye 8

Yaşayan Küpe

Yaşayan Yüzük

 

 

One comment on “Yaşayan Kolye Nasıl Yapılır?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.