Sevdiğiniz Çiçeklere Göre Karakter Analizi

Çiçeklere Göre Karakter Analizi

Hayatımızda kullandığımız her şey karakterimizi yansıtan detaylar arasında yer alıyor. Seçtiğimiz eşyalardan, hayat tarzımıza kadar her şey karakterimizin en güzel temsilcisi halinde. Durum böyle olunca karakterimiz belli etme konusunda da çiçeklere büyük bir rol düşüyor. Yaşam alanlarımızı en güzel şekilde süsleyen, hayatımıza güzel dokunuşlar katan çiçekler, karakterimizi, dış dünyaya gösteren enfes bir detay.

Biz de bu yazımızda çiçek türlerine göre karakter analizi yapacağız. Sevdiklerinize hediye alırken de kullanabileceğiniz bu bilgiler ile çok daha hoş ve keyifli bir seçim de yapabilirsiniz.

Orkide

Masumiyetin, sevginin ve güzelliğin çiçeği olan orkideler, en zarif bitkilerden biri. Gönlünü orkide çiçeğine kaptıranlar ise genellikle hayata daha pozitif ve neşe dolu bakan insanlar oluyor. Ayrıca hassas duygulara da sahip olan bu insanlar için duygusal da diyebiliriz. Bununla birlikte orkide seven kişilerin oturaklı karakterleri, hem iş hem de özel yaşamlarında onların daha saygın bir durumda olmalarını sağlar.

Çiçeklere Göre Karakter Analizi - Orkide

Güller

Aşkın ve sevginin çiçeği denildiği zaman genellikle akla güller gelir. Can alıcı kırmızı rengin kattığı o güzellik ise ayrı bir zerafet katıyor. Ancak gülleri seven insanların durumu ise biraz farklı olabiliyor. Tıpkı gülün kendini korumak için oluşturduğu dikenlere sahip olan bu insanlar, hayata karşı daha korumacı ve tertipli davranıyor. Fakat korumacı bu yapının kattığı bir diğer özellikle ise hayata karşı daha cesur karar almalarına yardımcı olabiliyor. Kısacası, güvenli alanın verdiği cesaret ile daha atılgan kararlar alabiliyorlar.

Çiçeklere Göre Karakter Analizi - Gül

Papatya

Kırlar ve bahar ile bütünleşmiş olan papatyalar, birçok insanın da favori çiçeği konumunda yer alıyor. Hayat ile bu kadar bağdaşık ve neşeli bir çiçek olan papatya sevenler de genellikle sosyal ve yaşamayı seven insanlar oluyor. Partilerin, eğlence mekanlarının aranan insanları olan bu kişiler, hayatınızdaki en neşeli insanlar olabilir.

Çiçeklere Göre Karakter Analizi - Papatya

Bonsai

Çiçek bakımının bir sanat haline geldiği bonsailer son dönemde fazlasıyla tercih edilen bir çiçek halinde. Hem hediye olarak hem de hobi olarak kullanılan bonsai ağaçları, fazlasıyla uğraş gerektiren bir çiçek. Durum böyle olunca bonsai sevenlerin karakterleri de bu ölçüde dengeleniyor. Bonsai seven insanlar genellikle, hayata karşı plancı yaklaşan ve ağır başlı kişiler oluyor. Genellikle çok sosyal olmayan bu kişiler güçlü karakterleri sayesinde yaşadıkları tüm zorlukları, aşma konusunda daha iyi durumda oluyor. Ayrıca etraflarındaki kişilerinde sorunlarını çözmek için çaba harcarlar.

Çiçeklere Göre Karakter Analizi - Bonsai

Lale

Tarihimize ait en önemli değerlerden olan ve güzelliği ile insanları büyüleyen laleler, güzelliği en güzel temsilcileri arasında. Lale seven insanlar da güzelliğe ve hayata düşkün kişilerden oluyor. Hayatlarındaki hemen hemen herkese karşı büyük sevgi ile yaklaşan bu insanlar ise genellikle çevrelerindeki en sevilen kişi haline gelebiliyorlar.

Çiçeklere Göre Karakter Analizi - Lale

Yasemin

Dağlardan gelen beyaz bir güzellik olan yasemin çiçeği, bakmaya doyamadığımız güzellikteki çiçeklerden bir tanesi. Yasemin çiçeğini sevenlerin ortak özellikleri ise hayata karşı tutku dolu oluyorlar ve etraflarındaki her insanın yardımına koşan kişiler oluyorlar.

Çiçeklere Göre Karakter Analizi - Yasemin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.