Salon Çiçekleri Kullanımı Nasıl Olmalı?

Salon Çiçekleri

Salon dekorasyonu bir evin en önemli parçalarından birisi olarak kabul ediliyor. Salon dekorasyonu denildiği zaman ise akla pek çok unsur geliyor. Özellikle mobilyalar, tablolar, duvar kağıtları akla gelen ilk dekoratif öğeler. Bunların her biri şık bir salon tasarımı için olmazsa olmaz gözükse de tüm bunları tamamlayan bir detay daha var. Eşsiz görüntüleri ve güzel kokular ile çiçekler, salon dekorasyonunu bambaşka bir hale getiren en önemli araçlardan birisi.

Salon Çiçekleri 1

Konu salon çiçekleri olduğunda ise daha özenli davranmanız da fayda var. Çünkü salon çiçekleri farklı türleri ile her ortam için kullanıma uygun olsa da salonunuza en uygun türü seçmeniz gerekiyor. Bunların başında ise kullanmak istediğiniz çiçek türü ve salonunuzun şekli önem kazanıyor. Farklı farklı kullanım alanları ile dekorasyonunuzu farklı boyutlara taşıyabilirsiniz.

Biz de salon çiçeklerinin nasıl kullanılması gerektiğini sizler bir için listeledik.

1-Pencere Önü Salon Çiçekleri

Salon çiçeklerine bir dekoratif üründen fazlası olarak bakıyorsanız ve paşa kılıcı gibi büyük salon çiçeklerini kullanmak istiyorsanız pencere önü modelleri aradığınız tercih olabilir. Özellikle duvar boyutundaki pencereye sahip bir salonunuz varsa kesinlikle tercihiniz bu yönde olmalı. Ek olarak pencere önünde yaratacağınız ufak bahçeniz doğal bir perde işlevi de görerek evin dekorasyonuna farklı bir hava katacak. Ayrıca tavan kısmı daha yüksek olan evlerde de çiçek kullanımı bu şekilde olabilir.

Salon Çiçekleri 2

2-Salon Köşesinde Çiçek Kullanımı

Evinizde salon çiçeğinin yanı sıra şık bir saksı da kullanmak istiyorsanız köşe çiçekleri aradığınız en güzel alternatif. Ek olarak sarmaşık tarzı sürekli yayılan çiçekleri tercih ediyorsanız da salonunuzun köşesini seçmeniz daha mantıklı olacak. Bununla birlikte salon çiçeği ön planda yer almayıp daha geride kalsın istiyorsanız ama ortam da renk katsın istiyorsanız yine çiçeğin konumunu salonun köşesi olarak belirlemeniz gerekiyor.

Salon Çiçekleri 3

3-Salona Hakim Noktanın Seçimi

Yaprakları az ve uzun boylu bir çiçek ile salonunuzu süslemek istiyorsanız bunu yapabileceğiniz en güzel konum salona hakim bir nokta olmalı. Yani çiçeğin bulunduğu yer salonun her yerinden rahatlıkla görülebilmeli. Özellikle salonun renklerine uyumlu bir çiçek tercihi yaptığınız zaman daha dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Salon Çiçekleri 4

4-Salon Ortasında Çiçek Kullanımı

Şayet salon çiçeğinizin dekorasyonun en önemli parçası ve baş tacı olsun istiyorsanız yapabileceğiniz en doğru şey çiçeği giriş kısmının yer aldığı duvarın ortasına koymak olacak. Bu sayede çiçek salondaki tüm ilgiyi çekebileceği gibi göze de batmayacağı için daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacak. Ayrıca saksı kullanımı da bu noktada oldukça önemli. Mobilya ve yemek takımı ile uyumlu renklere sahip saksı kullanarak da göze daha hoş gelen bir görüntü elde edebilirsiniz.

Salon Çiçekleri 5

5-Masa ve Sehpa Üzerinde Çiçek Kullanımı

Salonunuzda yer sıkıntısı varsa ve yine de çiçek kullanımı istiyorsanız tercih edebileceğiniz en güzel alan masa ya da sehpaların üstü oluyor. Bu konuda ise dikkat etmeniz nokta büyük çiçeklere kaçmamak olacak. Ufak ve sempatik saksı çiçekleri ile salonunuza farklı bir hava katmayı başarabilirsiniz.

Salon Çiçekleri 6

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.