Romantik Masa Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Çiçekler

Romantik akşam yemeği masası

Sevdiğimiz insanlar ile birlikte geçirdiğimiz her vaktin daha özel ve anlamlı olduğu herkes tarafından kabul edilir. Özellikle baş başa geçirilen bu zamanlar özel günlerin kutlanması için oluyor ise daha da özel bir hale geliyor. Bu tarz günlerin kutlanması noktasında her çiftin farklı beklentileri ve alternatifleri olsa da romantik akşam yemeği fikri genellikle en fazla tercih edilen oluyor.

Romantik akşam yemeği her ne kadar çok fazla tercih ediliyor olsa da bu onun kolay olduğu anlamını taşımıyor. Bilhassa romantik akşam yemeği için dışarıda bir yer yerine evinizde romantik masa hazırlamayı tercih ediyorsanız işler daha da zor bir hale alabilir. Romantik masa hazırlanmasında hususunda dikkat etmeniz gereken pek çok ayrıntı var. Masanın düzeni, yemeklerin sunumu, ortamın ambiyansı bunlardan yalnızca birkaçı olarak karşımıza çıkıyor.

Romantik akşam yemeği masası

Ancak romantik masa için genellikle sona bırakılan fakat dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında çiçekler geliyor. Çiçekler tıpkı her romantik anda yanımızda olduğu gibi romantik masa tasarımlarının süslenmesi konusunda da yanımızda yer alıyor. Uygun bir çiçek tercihi ile tasarladığınız masayı daha şık gösterebileceğiniz gibi gecenin daha unutulmaz olmasını sağlayabilirsiniz.

Romantik akşam yemeği masası

Fakat bu konuda çiçek tercihi birçok insan için sorun haline dönüşebiliyor. Biz de bu yazımızda sizler için romantik akşam yemeği için tasarladığınız masada kullanabileceğiz çiçekleri bir araya getirdik. Güller, orkideler, papatyalar, zambaklar gibi birbirinden farklı çiçeğin nasıl kullanılması gerektiğini yazımızda bulabilirsiniz.

1- Güller

Romantik masa süslemesinin başında hiç şüphesiz güller geliyor. Aşkın ve romantizmin en büyük sembolü olan güller özellikle romantik akşam yemeği masanızda kırmızı renginin hakimiyetini seçtiyseniz sizin için vazgeçilmez bir tercih olacak. Zevkinize göre tercih edebileceğiniz gül modellerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Romantik akşam yemeği masası güller

2- Orkide

Masumiyetin, güzelliğin, saflığın en güzel temsilcisi olan orkide, romantik masa dekorasyonu içinde tercih edilebilecek eşsiz güzellikte bir çiçek. Beyazın en güzel tonlarını yapraklarında taşıyan orkideler ile birlikte masanıza farklı bir süs atmosferi katabilirsiniz ve gecenin daha romantik bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle açık renklerin yoğun olduğu bir ortam içerisinde orkideler yıldız gibi parlayabilir. Birbirinden etkileyici orkide aranjmanlarını buradan tıklayarak bulabilirsiniz.

Romantik akşam yemeği masası orkideler

3- Karanfil

Kırmızı renginin asaletini güller yerine farklı bir çiçek ile masanıza taşımak istiyor ve yanında birkaç farklı renk daha kullanmak istiyorsanız karanfil tam olarak aradığınız tercih olabilir. Ayrıca karanfil çiçeğinin özlemi ve aşkı ifade ediyor olması da romantik masa tasarımına ayrı anlam katabilirsiniz.

Romantik akşam yemeği masası karanfiller

4- Lilyum/Zambak

Romantik akşam yemeği masalarında karşımıza çıkmasına pek alışık olmasak da lilyumlar da tercih edilebilecek bir alternatif. Özellikle klasik çiçek türlerinden sıyrılıp daha özgün ve romantik bir tat arayanlar için lilyum benzersiz bir çiçek olma görevini görünüyor. Ek olarak zambak çiçeğinin yeniden doğuşu ve masumiyeti simgelemesi de onu daha özel kılıyor. Birbirinden şık lilyum çiçeklerine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Romantik akşam yemeği masası lilyum

5- Papatya

Çocukluğumuzdan beri “seviyor, sevmiyor” diyerek yapraklarını kopardığımız kırların en güzel çiçeklerinden birisi olarak bilinen papatyalar romantik masa süslemesi için tercih edebileceğiniz dekoratif çiçeklerden birisi. Özellikle romantik akşam yemeğini hazırladığınız ortama uyumlu olabilecek farklı renkleri ile birçok opsiyonu sizlere sunuyor.

Romantik akşam yemeği masası papatyalar

6- Saksı Çiçekleri

Tüm bu çiçeklerin tasarımı ile uğraşmak istemiyor fakat yine de romantik bir çiçeğin masanızı süslemesini istiyorsanız da saksı çiçekleri en ideal alternatif konumunda yer alıyor. Özellikle romantik dokulu aranjmanları ile saksı çiçekleri gecenin kurtarıcısı rolünü üstlenebilir. Göz alıcı saksı çiçeklerine ise tek bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Romantik akşam yemeği masası saksı çiçeği

Son olarak ise masa süslemesinde çiçek seçerken dikkat etmeniz gereken unsurların başında hiç kuşkusuz masayı hazırladığınız ortamın dokusu geliyor. Koyu renklerin hakim olduğu bir salonda açık renk çiçekler pek iyi bir tercih olmayabilir. Bunun dışında ise romantik akşam yemeği masasını teras, balkon gibi açık bir alanda kuruyorsanız mevsimin özelliklerine göre çiçek tercihi yapabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.