Kadınlar ‘’Aslında’’ Nasıl Sevilmek İster?

Geçen gün okuduğumuz bir yazıda dünyadaki en kötü yazılım Türk erkeğinin yazılımı deniyordu. Ailenin dışına çıktığında ve gerçek dünyayla çarpıştığında sudan çıkmış balık olan erkeklerden bahsediyoruz elbette. Toplumdaki yerini hiçbir zaman çözememiş ve annenin pohpohlaması ile babanın hoyratlığı arasında kalarak geçen yıllardan sonra yanlış bir ilişki algısıyla, düşe kalka yola devam etmeye çalışan gençlere, ilişkilerine dair birkaç önerimiz var. 

Kendinizi İfade Etmekten Çekinmeyin

Hayatta en tehlikeli şey hissettiğinizi söylememektir. Çünkü hissettiğinizi söylemezseniz başka şeyler söylersiniz. Ya da susabilirsiniz. İnsanın kendi ruhunu sabote etmesinin sebebi nedir, kimdir? Sustukça bastırılan hisler, akıldan geçen ama dile gelmeyen düşünceler sadece karşınızdaki kişi ile aranızdaki duvara bir tuğla daha ekler. Kendinizi ifade edin, açıkça ve dürüstçe. Bir ilişkinin temelini oluşturan mihenk taşı budur çünkü. Birbirlerini anlayan ve mutlu olabilen çiftlerin sayısının günümüzde bu kadar azalması ve anlaşmazlıkların, acımasızlığın ve en önemlisi şiddetin bu kadar artmasının temelinde yatan da budur. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin, dinlediğiniz kadar da anlatın. Bu sayede karşınızdakinin sevgisini kazanırken, size duyduğu saygıyı da kat be kat arttıracaksınız. 

Anlaşmazlıklarınızı İyi Yönetin

Duygular bizi insan yapan en özel yanımız. Hayatınızdaki insanla yürüdüğünüz bu yolda sizi birbirinize bağlayan en güçlü şey şüphesiz duygularınız. Ancak duygular zaman zaman can yakıcı olabiliyor, işte tam bu noktada duygularınızı kontrol ederek mantığınızı devreye sokmanız gerekiyor. Malesef hayat koşturmasından ve stresten kaynaklı tüm sinirimizi aslında hiç kırmak istemediğimiz sevgililerimize ve eşlerimize yönlendirme eğilimindeyiz. Halbuki bu ne sizi ne de karşınızdakini rahatlatacak bir stres atma biçimi olmamalı. Mantıklı düşünerek bu durumu idare etmeli ve zekamızı kullanarak konuyu en hassas şekilde çözme eğiliminde olmalıyız. Söylenmek istenmeyen sözler kalıcı hasarlar bırakabilir. Bu yüzden psikolojik veya fiziksel, hiç bir şiddetin kabul görmediği dünyamızda, sevgi dolu ve huzurlu bir hayat için tartışma anlarının büyük bir özveriyle üstesinden gelinmeli. İhtiyaç duyuyorsanız bu anlarda karşınızdakini kırmaktansa, bir yürüyüş yapabilir, spora gidebilir veya sizi rahatlatabilecek herhangi bir aktiviteye vakit ayırarak kafanızı boşaltabilirsiniz. Emin olun tüm bunlardan sonra pozitif bir yaklaşımla çözemeyeceğiniz hiç bir konu olamaz. Hayatınızdaki bu özel insanı kötü zamanlarınızdaki iyimser yaklaşımınızla kendinize bir kez daha aşık edebileceğinizi unutmayın. 

Kibarlık Her Zaman Kazandırır

Nezaket ve kibarlık dünyayı daha iyi bir yer yapabilecek en kilit iki kelime! Dünyayı güzelleştirmeye kendi dünyanızdan başlayın. Sevgilinizin karşı koyamayacağı en özel silahınız her zaman nezaketiniz olsun. Zamansız bir şekilde ona yapacağınız bir sürprizle veya hediye edebileceğiniz bir papatya buketi ile aklını başından alabilirsiniz. Kadınların bir ilişkideki en büyük beklentileri düşünceli bir şekilde yapılan bu jestler oluyor. İlişkinizi dinç tutmak ve her gün daha büyük bir aşkla birbirinize bağlanmanın anahtarı bu kadar basit aslında. Çevremizdeki dünya ne kadar acımasız olsa da karşınızdaki insana karşı her zaman kibar olmak sizin dünyanızı renklendirecek. 

Yaşamak isteyen tüm Emine Bulut’lara ithafen 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.