İlk Buluşmada Hangi Çiçek Alınmalı?

İlk buluşmada çiçek alınır mı?

İlk buluşma birçok insan gergin bir durum olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda tatlı bir heyecana da sahne olan bu durum için akıllar pek çok soru işareti oluyor. İlk buluşmada nereye gidilir, ne yemek yenir ya da ilk buluşmada çiçek alınır mı? bunların ilk başında geliyor.

via GIPHY

Biz de bu heyecanlı durumu bir nebze olsun aşabilmeniz adına ilk buluşmada kullanabileceğiniz bilgileri sizler için bir araya getirdik. Böylece daha sonraki güzel günlerin başlangıcı olacak olan bu özel günü daha da eşsiz bir biçimde geçirebilirsiniz.

İlk Buluşmada Nereye Gidilir?

Gideceğiniz yer ilk buluşmanın en önemli noktalarından birisi ve bu yüzden bazı detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

İlk olarak unutmayın ki en az karşı tarafta ilk buluşma konusunda sizin kadar gergin ve o da rahat etmek istiyor. Bu nedenle her iki tarafında rahat bir ruh haline girebileceğinz mekanları seçmek en doğru seçenek. Bu tarz mekanlar için ise 3.nesil kafeleri tercih edebiliriz. Güzel müzik ve rahat bir ortamın olduğu bu kafeler ilk buluşma için oldukça uygun.

İlk buluşmada nereye gidilir

Ek olarak fazla gürültülü ya da fazla sessiz yerleri de seçmeniz ilk buluşma için uygun olmayabilir. Örneğin, bir gece kulübüne ya da sinemaya gitmek çok mantıklı bir tercih değil. Çünkü insanlar ilk buluşmada birbirlerini tanımak ve uzun uzun konuşmak isterler. Ancak bu ortamlar sohbet için pek uygun değil.

İlk buluşmada nereye gidilir 2

İlk Buluşmada Ne Konuşulması Gerekiyor?

İlk buluşmaların en zor aşamalarından birisi konuşmak için bir konu bulmak oluyor. Fakat bu konuda rahat olmanızı tavsiye ediyoruz. Zaten iki tarafta birbirlerini tanımak için buluştuğu için karşınızdaki insanı tanımaya yönelik sorular sormak en garanti yol olacağı gibi sohbetinde sıkıcı bir hale gelmesinin önüne geçecek.

via GIPHY

Ayrıca karşınızdaki kişinin ilgi alanları ile ortak bir yön yakaladığınız zaman onun üzerinden de konuşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, sinema ortak zevkiniz ise oradan başlatacağınız bir sohbet uzun saatler boyunca devam edebilir.

İlk buluşmada konuşma

Bununla birlikte erkeklerin konuşmaması gereken bazı konularda var bunları da sizin için ufak bir liste haline getirdik.

İlk buluşmada konuşma 1

-Askerlik anıları
-Maaş, yaşam zorluğu gibi maddiyata yönelik konular
-Spor muhabbeti
-Erkek arkadaşlarınızla yaşadığınız anılar
-Kendinizi öven narsist cümleler

ilk buluşmada konuşma 2

Eğer bu tarz konular hakkında konuşmazsanız daha sağlıklı bir ilk buluşma geçirmeniz olası. Ayrıca sık sık göz teması kurmakta ilk buluşma için oldukça önemli. Ancak tozunu kaçırmamanız gerekiyor. Aksi takdirde göz temasınız rahatsız edici bir boyut kazanabilir.

via GIPHY

İlk Buluşmada Hangi Kıyafetler Giyilmeli?

İlk buluşmanın gergin noktalarından birisi de kıyafet tercihleri. Nedeni ise oldukça basit her insan ilk buluşmada karşısındaki insanı etkileyerek onun beğenisini kazanmayı ister. Bu sağlamanın en önemli yollardan birisi de haliyle kıyafetlerden geçiyor. Kıyafet konusunda sizi stresten kurtaracak bazı detaylar var. Bunlara uyduğunuz sürece sorunsuz bir şekilde durumu atlatabilirsiniz.

İlk buluşma kıyafet

Öncelikle temiz kıyafetler seçmeniz gerekiyor. Pis, dağınık kıyafetler ilk buluşma güzel bir izlenim uyandırma konusunda size pek yardımcı olamaz.

Ardından ise gideceğiniz mekanı göz önüne almalısınız. Şık bir restorana gidecekseniz kot, tişörtün uygun bir tercih olması beklenemez. Onun yerine casual kıyafetleri seçebilirsiniz. Eğer bunun yerine bir kafede buluşmayı tercih ediyorsanız da yine spor ama rahat kıyafetler giymenizi doğru bir tercih olabilir.

İlk buluşma kıyafet

İlk Buluşmada Yapılmaması Gereken Şeyler Neler?

İlk buluşmada yapmanız gereken şeyler kadar yapmamanız gereken şeylerde de söz konusu. Bunları kısaca özetlemek gerekirse;

İlk buluşmada yapılmaması gereken şeyler 2

-Göz teması kurmamak
-Sürekli cep telefonu ile konuşmak
-Karşınızdaki insanın sözünü kesmek
-Yüksek sesle konuşmak
-Sürekli somurtmak
-Garsona seslenirken kaba kelimeler kullanmak
-Hesabı öderken şov yapmak
-Sipariş verirken abartılı davranmamak

İlk buluşmada yapılmaması gereken şeyler

Gibi detaylara dikkat ettiğiniz sürece ilk buluşmanızın çok daha iyi geçebileceği gibi karşınızdaki kişinin de sizden daha fazla etkilenebilir.

İlk Buluşmada Çiçek Alınır mı?

Gelelim akılları en fazla kurcalayan ilk buluşmada çiçek alınır mı sorusuna. Kimileri ilk buluşmada çiçek alınmasına pek sıcak bakmıyor olsa da siz yine de çiçeğinizi alın. Çünkü çiçek, ilk buluşmaya olan saygınızı göstermenin en güzel yollardan birisi. Tek bir gül tanesi tercih edebileceğiniz, orkide, zambak ya da papatya gibi farklı alternatiflere yönelebilirsiniz.

via GIPHY

Tabi çiçek seçimi yaparken karşınızdaki kişiye duyduğunuz hisleri de ön plana almanız gerekiyor. Eğer karşınızdaki insan hoşlandığınız ve uzun bir dönem boyunca hayatınızı onunla geçirmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken çiçek kesinlikle gül olacak.

İlk buluşmada çiçek almak

Tüm bu detayları göz önünde bulundurup biraz da rahat olmanız durumunda harika bir ilk buluşma geçirebilir ve karşınızdaki insana da unutamayacağı güzel bir gün yaşatabilirsiniz.

İlk buluşmada yapılması gerekenler

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.