Dekoratif Bir Hediye Alternatifi: Ferforje Çiçeklik

Ferforje Çiçeklik

Ferforje çiçeklik modelleri son yıllarda ev ve işyeri dekorasyonları için en fazla aranan yüzlerden birtanesi. Yüksek ısıda demirin dövülüp şekillendirilmesi ile oluşan ferforje çiçeklik modelleri hem sanatsal hem de dekoratif bir aksesuar olarak her ortamda kullanılabiliyor. Öyle ki evdeki çiçek kullanımı için saksı yerine daha sanatsal ve görsel olarak daha doyurucu bir alternatif arıyor iseniz ferforje çiçeklik aradığınız tüm estetik değerleri karşılıyor.

Ferforje Çiçeklik5

Özellikle küçük evler için ferforje çiçeklik modelleri biçilmiş bir kaftan görevini görüyor. Yer sıkıntısı yaşayan insanların rahatça kendilerine en uygun modeli bulabileceği ferforjeler, saksıların kapladığı geniş alanları sizlerin kullanımına bırakabiliyor. Kapalı balkonlar ya da ufak Fransız balkonları içinde kullanabilen ferforje çiçeklikler ile evin iç ve dış dekorasyonunu kolayca süsleyebilirsiniz.

Ek olarak evin her bölümünde rahatça bu tasarımları kullanabilirsiniz. Yatak odası, banyo, mutfak gibi yuvanızın her noktasında gönül rahatlığı ile kullanılabilecek olan ferforje çiçeklik modelleri dekorasyon konusundaki en büyük yardımcınız olmaya aday.

Ferforje Çiçeklik3

Ferforje çiçeklik tasarımlarını görsel olarak zenginleştirmek için ise dilediğiniz her çiçek türünü kullanabiliyorsunuz. Papatyalardan güllere hepsinin ayrı ayrı kattığı görsel doku ve güzellik ile ferforje çiçekliği daha göz alıcı gösterebilir ve bulunduğunuz ortama daha da hoş bir atmosfer katabilirsiniz.

Fakat ferforjeler için en fazla tercih edilen çiçek türleri genelde mevsim çiçekleri oluyor. Daha dayanıklı ve yaşanılan günlere uygun olan çiçekler ile huzur bulabilme şansınız var. Mevsim çiçekleri dışında ise ferforje için en fazla tercih edilen çiçekler, gerbera, karanfil, gül ve zambaklar oluyor. Farklı renk ve kokuya sahip bu çiçekler ile ferforje çiçekliğinizi çok daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Ferforje Çiçeklik6

Dekorasyon amacı dışında da hoş bir hediye olan ferforjeler, çelenklerin yerine de gönderilen eşsiz bir alternatif. Hatta son dönemde pek çok insan yeni iş tebriği ya da cenaze gibi birbirine taban tabana zıt olaylara bile rahatça gönderilebiliyor. Beyaz ve kırmızı çiçeklerin birleşmesi ile oluşan aranjmanlarla sevdiklerinize her zaman desteğinizi hissettirebilir ve yanlarında olabilirsiniz.

Biz de popülerliği gittikçe artan ferforje çiçeklik modellerini evde kullanımı için size fikir verebilecek görselleri ise aşağıda bir araya getirdik.

Ferforje Çiçeklik7 Ferforje Çiçeklik 1 Ferforje Çiçeklik2 Ferforje Çiçeklik4 Ferforje Çiçeklik8 Ferforje Çiçeklik9

Ferforje Çiçeklik10 Ferforje Çiçeklik11 Ferforje Çiçeklik15

Ferforje Çiçeklik16

Ferforje Çiçeklik12

Ferforje Çiçeklik14

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.