Burçlara Göre Çiçek Tercihleri Neler?

Burçlara Göre Çiçek Tercihleri

Hediye konusunda insanların en fazla tercih ettiği alternatif şüphesiz ki çiçekler oluyor. Ancak bu alternatif hediyenin belirli zorlukları var. Bunların başında ise çiçek seçimi yer alıyor. Özellikle hediye alacağınız kişinin çiçek zevklerini bilmiyorsanız bu durum çok daha zor bir hale gelebiliyor.Bu zor durumu atlatmak için ise burçlardan yardım alabilirsiniz.

Burçlara Göre Çiçek Tercihleri2

Burçlara göre çiçek tercihleri ile yalnızca şık bir hediye vermiş olmakla yetinmeyerek günün kahramanı da olabilirsiniz. Öyle ki birçok insan burçlarıyla uyumlu bir hayat yaşıyor ve hayatlarını da dönem dönem burç yorumlarına göre düzenliyor.  Doğal olarak çiçek zevklerinin de burçlarının karakteristik özellikleri ile benzerlik göstermesi ihtimali oldukça yüksek. Ayrıca karşınızdaki kişinin burcuna göre çiçek hediye etmek ona ne kadar fazla değer verdiğinizi göstermek için eşsiz bir fırsat.

Burçlara Göre Çiçek Tercihleri1

Biz de bu yazımızda burçların çiçek zevklerini ve hangi burca hangi çiçek hediye alınır gibi konuları sizler için derledik.

İşte Burçlara Göre Çiçek Tercihleri, Burçlar ve Tarihleri;

Koç Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı? (21 Mart – 20 Nisan)

İlkbahar aylarının burçlarından olan koç burcu insanları karakter olarak güçlü ve hareketli oluyorlar. Durum böyle olunca koç burçlarının çiçek tercihleri de bu yönde evriliyor. Özellikle mavi, beyaz ve mor renginin tonları koç burcunu en fazla etkileyen renkler arasında yer alıyor. Eğer hediye alacağınız kişi koç burcu ise tercih edebileceğiniz çiçekler; sümbül, papatya ve gerbera olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca mevsimler boyu dayanabilecek çiçeklerde koç burçları için doğru bir tercih olacak.

Sümbül

Boğa Burcu İçin En Doğru Çiçek Hangisi (21 Nisan – 20 Mayıs)

Hayata karşı daima pozitif bir bakış açısı sergileyen ve umutlarını asla yetirmeyen boğa burçları, aynı pozitif çiçek renklerinde de arıyor. Canlı renkteki çiçekleri daha çok seven boğa burcu insanları için özellikle lale en doğru tercih olabilir. Buna ek olarak tarih boyunca aşkın en büyük temsilcisi olmuş olan kırmızı gülü de hediye olarak tercih edebilirsiniz.

Lale

İkizler Burcuna Hangi Çiçekler Tercih Edilmeli (21 Mayıs – 21 Haziran)

Çiçek hediye etmek istediğiniz kişi eğer ikizler burcu ise tercihinizi rahatlıkla birbirinden renkli güllerden yana kullanabilirsiniz. Kırmızı, sarı, pembe gibi birbirinden farklı renkteki gül modelleri ikizler burcuna hediye etmek için en doğru tercihlerden birisi olabilir. Ayrıca ikizler burcunun duygusal yönlerinin güçlü olması da gülleri daha etkileyici bir seçenek haline getiriyor. Romantizmin temsilcisi olan gül, burçlara göre çiçek tercihleri arasında en doğru eşleşmelerden.

Güller

Yengeç Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı? (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcu insanları arkadaş canlısı ve sempatik yapılarının yanı sıra yumuşak başlı, sakin olmalarıyla da biliniyorlar. Bu da yengeç burcu insanlarını en hassas karakterlerden birisi haline getiriyor. Çiçek tercihlerinde de yengeç burcuna daha hassas ve narin çiçekler hediye etmek akılcı bir yaklaşım olabilir. Sevdikleri çiçekler arasında ise zambak ve akdeniz lalesi ayrı bir yere sahip.

Zambak

Aslan Burcuna Uygun Çiçekler Hangileri? (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Eğer aslan burcu olan bir insana çiçek hediye etmek istiyorsanız kesinlikle tercihiniz orkide olmalı. Aslan burcunun gösterişi ve ihtişamı seven yapısına en uygun çiçeklerden olan orkide yarattığı atmosfer ile hediye edilen kişiyi daima etkilemeyi başarıyor. Ek olarak farklı çeşit ve renklere sahip orkide çiçeğini diğer burçlar için de alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

Orkide

Başak Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı? (24 Ağustos – 23 Eylül)

Çalışkan, pratik ve sürekli bilgiyi arayan insanlar olarak başak burcu insanları ön plana çıkar. Sürekli kendilerini geliştirmek isteyen başak burcu insanları için hayatlarındaki en önemli şeylerin başında işleri gelir. Bu nedenle ofis çiçekleri başak burcuna yönelik seçebileceğiniz en güzel alternatiflerden birisi. Bunun dışında bakımı kolay ve renkli çiçeklere de yönelebilirsiniz. Margit çiçeği ve açelya bu tarz çiçekler arasında başak burcu insanlarının kalbinde ayrı bir yere sahip.

Açelya

Terazi Burcu İnsanlar Hangi Çiçekler Sever? (24 Eylül – 23 Ekim)

Karşılarındaki insanı her zaman etkilemeyi başarabilen terazi burcu insanları genellikle geçmiş dönemin ihtişamlı yapılarına karşı ilgi duyuyorlar. Hal böyle olunca çiçek zevklerinde de zevklerin yansımasını görebiliyorsunuz. Bu zevkleri en iyi yansıtan çiçek ise dalya oluyor. Dalya çiçeği ya da bilinen diğer adıyla yıldız çiçeği, en gösterişli çiçeklerden birisi olarak biliniyor. Aynı zamanda birçok farklı türe sahip olan dalya çiçeği ile en gösterişli hediyeyi terazi burcu insanlarına verebilirsiniz.

Dalya Çiçeği

Akrep Burcuna Özgü Çiçek Tercihleri Hangileri? (24 Ekim – 22 Kasım)

Etrafımızda hayatı tutku ile yaşayan insanların birçoğu akrep burcu oluyor. Kısacası akrep burcu yaşamı seven ve ondan keyif alan insanların burcu. Ayrıca doğa ile ilgilenmeyi de seven akrep burçlarına çiçek alırken de bu detayı göz önünde bulundurmak gerekiyor. O yüzden tercih edebileceğiniz en doğru alternatif dağ çiçekleri oluyor. Bununla birlikte yaşamın en güzel renklerini yansıtan kırmızı karanfil çiçeği de akrep burcu insanların için en güzel hediyelerden birisi.

Karanfil

Hangi Çiçek Yay Burcu İçin İdeal? (23 Kasım – 21 Aralık)

Zarif ve narin kişiliklere sahip olan yay burcu insanlarını etkilemek istiyorsanız zarif, narin ve hassas çiçekleri seçmeniz gerekiyor. Yay burcunun beğenisini kazanacak zarif çiçeklerin başında zambak ve leylak geliyor. Özellikle beyaz renkli zambak ve leylaklar yay burçları için en değerli ve göz alıcı hediyelerden birisi olacak.

Leylak

Oğlak Burcuna Hediye Alırken Hangi Çiçeği Seçmek Gerekiyor? (22 Aralık – 20 Ocak)

Çalışmaktan asla yorulmayacak insanların başında oğlak burcuna mensup insanlar geliyor. İş enerjileri asla bitmeyen oğlak burcu insanlarına ise verilebilecek en güzel çiçek kamelya ve amaril çiçeği oluyor. Bilhassa amaril çiçeği, oğlak burcu insanlarına arasında çok daha özel konumda. Bunun nedeni muhtemelen çiçeğin karakteristik özellikleri ile aralarında bir bağ kurmalarından kaynaklanıyor.

Amaril Çiçeği

Kova Burcu İçin En Uygun Çiçekler Hangileri? (21 Ocak – 19 Şubat)

Sınırsız hayal gücü ve geleceğe yönelik akılcı adımlar atan insanlar gördüğümüzde aklımıza hemen kova burcu gelir. Haliyle çiçek alırken de bu özellikleri göz önünde tutmak gerek.
Ek olarak tarihsel olarak da kış aylarının kırılmaya başladığı dönemde doğan kova burcu insanları için çiçek konusundaki en doğru seçenek kardelen olarak kabul ediliyor. Eğer kardelen dışında farklı bir alternatif arıyorsanız kartopu çiçeğini tercih edebilirsiniz.

Kardelen

Balık Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı? (20 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu denildiği zaman genellikle aklımıza duygusal, sıcakkanlı ve sevecen insanlar geliyor. Genellikle aldıkları her hediye ile mutlu olabilen balık burcu insanları için özel bir çiçek arıyorsanız tercihiniz kesinlikle nergisten yana olmalı. Öyle ki etkileyici ve şık görüntüleri ile nergis balık burcu insanlarının kalbinde daha özel bir yer elde etmenizi sağlayacak.

Nergis

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.