14 Şubat’da Yapabileceğiniz Etkinlikler

Sevgililer günü insanların yıl içinden en fazla stres yaşadığı günlerin başında geliyor. Uygun sevgililer günü hediyesini bulmak ya da sevgilinizin yüzünde gülümsemeler yaratacak güllerle, orkidelerle süslü bir çiçek bulmak bazen insanları oldukça zor iş haline dönüşebilir. Ancak harika bir sevgililer günü kutlaması için işler yukarıdaki şeyler ile son bulmuyor. Bir de Sevgililer Günü’nde bir şeyler paylaşabileceğiniz ortak bir etkinlikte bulmak gerek.

Biz de işinizi biraz daha kolay bir hale getirebilmek adına 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yapabileceğiniz en güzel etkinlikleri bir araya getirdik. Sevgililer günü konseri, sevgililer günü yemeği gibi birçok farklı alternatifi yazımızda bulabilirsiniz.

İşte en güzel 14 Şubat etkinlikleri;

Sevgililer Günü Tatilleri

Sevgililer günü için eğer ekstra bir vaktiniz var ise ve bunu çok daha özel bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız Sevgililer Günü’nde gidebileceğiniz tatiller bunu yapmanın en güzel yollarından, sevgiliniz ile geçireceğiniz birkaç güzel gün hem harika bir sevgililer günü kutlaması olacak hem de aranızdaki aşkın değerini gösterecek harika bir fırsat.

1- Sofya – Plovdiv Tren Gezisi

5 günlük bir tren gezisi sevgiliniz ile yapabileceğiniz en güzel etkinlikler arasında. Klasik bir sevgililer günü kutlamasından fazlası olacak olan tren gezisi seyahati ile unutulmayacak bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Fiyat: 1690 TL

Sevgililer Günü Tren Gezisi

2- Kartepe Tatili

14 Şubatı, Kartepe’de yapılacak harika bir tatil ile birleştirerek unutulmayacak bir sevgililer günü tatili yapabilirsiniz. Özellikle bu yılki sevgililer günün Perşembe gününe denk geliyor olması da hafta sonuyla bağlama avantajını katıyor.

Kartepe’de 5 yıldızlı bir otelde fiyatı ise 229 TL

Sevgililer Günü Kartepe Tatili

3- Adalarda Sevgililer Günü

İstanbul’da yaşıyor ve şehirden fazla uzaklaşmadan romantik bir tatil arıyorsanız da Adalar yardımınıza koşuyor. 14 Şubat etkinlikleri arasında en güzel alternatiflerden olan Adalar seyahati bütçenizi de nispeten zorlamayan bir düzeyde

14 Şubatta Adalar tatili ise ortalama olarak 150-200 TL arasında.

Sevgililer Günü Adalar

4- Termal Oteller

Hem kış aylarının soğuk etkisini üzerinizden atmak hem de daha sağlıklı bir sevgililer günü tatili opsiyonu arıyorsanız termal oteller aradığınız yer olabilir. Afyon bölgesindeki yer alan termal oteller ile sevgililer günü özel kampanyaları ile ön plana çıkıyor.

Ortalama fiyatı ise 220-250 TL arasında değişiyor.

Sevgililer Günü - Termal Otel Tatili

5- Aşıklar Şehri: Venedik

Dünyanın en romantik şehirlerinden birisi olarak kabul edilen Venedik, Sevgililer Günü’nde değerlendirilebilecek en özel alternatifler arasında. Özellikle yıllarca unutulmayacak bir sevgililer günü geçirmek istiyorsanız kesinlikle Venedik İhtimalini değerlendirebilirsiniz.

2 Gün 3 Gece Venedik turları ise ortalama olarak 1770 TL tutuyor.

Sevgililer Günü - Venedik Tatili

Sevgililer Günü’nde Gidebileceğiniz En Güzel Restaurantlar

Sevgililer gününün olmazsa olmaz şeylerinin başında şüphesiz ki sevgililer günü yemeği yer alıyor. Güzel bir restaurant da yenecek romantik bir akşam yemeği sevginizi dile getirmenin en güzel yollarından. İşte Sevgililer Günü’nde gidebileceğiniz en güzel restaurantlar;

1- İTÜ Maçka Havuzbaşı

İTÜ Maçka Havuzbaşının romantik dokusu ile sevgililer günü kutlamak kesinlikle çok daha romantik olabilir. Özellikle sevgililer günü için düzenlenen özel etkinliklerde bu yeri biraz daha ön plana çıkarıyor.

Sevgililer Günü Etkinliği - İTÜ Maçka

2- Zargana Sortie

İstanbul’da en romantik restaurantlarından birisi olan Zargana Sortie, sevgililer günü içinde Boğaz manzarası eşliğinde romantik bir gün sunuyor. Bununla birlikte sevgililer gününe özel hazırlanan program ve menüler ile de Zargana Sortie’de en özel sevgililer günlerinden birisini geçirebilirsiniz.

Sevgililer Günü Etkinliği - Zargana Sortie

3- Lacivert Restaurant

Lacivert restaurant İstanbul’daki en ünlü yerlerden birisi. Evlilik teklifleri, yeni yıl kutlamaları ya da yıl dönümü kutlamaları gibi pek çok kutlama için tercih edilen yer sevgililer günü içinde haliyle ön planda yer alıyor. Bunlara ek olarak Rumeli Hisarı’ndan kalkan tekneyle lokantaya ulaşım sağlanması da durumu daha özel kılıyor.

Sevgililer Günü Etkinliği - Lacivert Restaurant

4- Naan Bakeshop

14 Şubatta akşam yemeği yerine farklılık olsun diyerek romantik bir kahvaltı yapmak istiyorsanız da Naan Bakeshop tercih edebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Ödüllü bir yer olan Naan Bakeshop’da güne güzel başlayıp harika bir 14 Şubat geçirebilirsiniz.

Sevgililer Günü Etkinliği - Naan Bakeshop

5- Duble Meze Bar:

Sevgililer gününü bir restauranttan çok meyhanede geçirmek ve sevgiliniz ile rakı içmek istiyorsanız Duble Meze Bar tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden biri. Asmalımescitte yer alan mekan Haliç manzarası ile de ortama daha romantik bir hava katmayı başarıyor.

Sevgililer Günü Etkinliği - Duble Meze Bar

Sevgililer Günü’ndeki Konserler

Sevgililer Günü’nde, sevdiğiniz şarkılar ile birlikte hoş bir kutlama yapmak istiyorsanız konserler size bunu sağlayan en güzel yerlerden. Hem romantik hem de eğlenceli bir alternatif sunan konserleri ise yazımızda bulabilirsiniz.

1- Bülent Ortaçgil – Birsen Tezer Konseri

Yaptıkları romantik şarkılar ile 7’den 70’e herkesi etkilemeyi başarmış olan Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer, Sevgililer Günü’nde Beşiktaş DorockXL’da olacak. Eşsiz sesleri ve şarkıları ile 14 Şubat gününü daha özel kılacak olan bu iki isim ile sevgililer gününü çok daha eşsiz kılabilirsiniz.

Fiyat: 70 TL

Sevgililer Günü Bülent Ortaçgil - Birsen Tezer Konseri

2- Hüsnü Arkan Konseri

Naif ve güçlü sesinin yanı sıra seslendirdiği harika parçalar ile birçok insanın hayatına dokunmuş olan Hüsnü Arkan da 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sahne alacak isimlerden. Kadıköy Sahne’de en güzel aşk şarkılarını seslendirecek olan usta sanatçı, unutulmaz bir sevgililer günü planı yapanların mutlaka değerlendirmesi gereken bir konser.

Konser bilet fiyatı ise 45 TL’den başlıyor.

Sevgililer Günü Hüsnü Arkan Konseri

3- Ceylan Ertem Konseri

Güçlü sesi ve kendine has tarzıyla adından son dönemde sıkça söz ettiren Ceylan Ertem, 14 Şubatta Antalya’da olacak. Sevgililer günü unutulmaz bir atmosfer katacak olan sanatçı, Jolly Joker sahnesinde sevenlerine müzik ziyafeti verecek.

Bilet fiyatları ise 68 TL’den başlıyor.

Sevgililer Günü Ceylan Ertem Konseri

4- Özdemir Erdoğan Konseri

Efsane şarkıların ismi olan Özdemir Erdoğan, en romantik şarkılarını 14 Şubat da Kadıköy’de romantik bir gün geçirmek isteyen sevenleri için seslendirecek. Sevdim seni başkasını sevemem gibi birçok romantik şarkının ismi olan Özdemir Erdoğan konseri ile romantizmin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Sevgililer Günü Özdemir Erdoğan Konseri

5- Ümit Besen ve Pamela

Oldukça güçlü sese sahip olan Ümit Besen ve Pamela, Ankara’da birlikte sahne alacak. Yaptıkları şarkılar ile unutulmaz bir noktaya gelen usta sanatçılar, Sevgililer Günü’nde Ankara’da güzel bir konser arayanların mutlaka değerlendirmesi gereken isimlerden.

Sevgililer Günü Ümit Besen - Pamela Konseri

14 Şubatta Dışarıda Yapabileceğiniz Etkinlikler

Herkes 14 Şubat günü sevgilisi ile restaurant, konser ya da tatile gitmek istemeyebilir. Dışarı yapılabilecek birbirinden güzel etkinlikler ile de daha özel ve romantik bir sevgililer günü kutlama planı olabiliyor. İşte 14 Şubatta dışarıda yapabileceğiniz en güzel etkinlikler ve yapabileceğiniz yerler.

1- Moda Sahil

İstanbul’un belki de en ünlü sahillerinden olan Moda Sahil, birçok insanı yaz, kış oraya çekmeyi başarıyor. Romantik yapısı sayesinde tüm çiftlerin sevdiği yerlerden olan Moda’da sevgilinize hoş bir sürpriz yapmak içinde harika bir yer. Özellikle dilek balonu, sevgililer günün çiçekleri gibi farklı etmenleri bir araya getirerek hoş ve romantik bir sürpriz yapabilirsiniz.

Sevgililer Günü - Moda Sahil

2- Caddebostan Sahil

Moda yerine biraz daha sessiz ve sakin bir sahil arıyorsanız en güzel alternatif Caddebostan Sahili olarak ön plana çıkıyor. Mehtaba karşı güzel bir manzara sunan Caddebostan Sahili, sevgilinize romantik bir sürpriz yapmak için harika bir alternatif sunuyor.

Sevgililer Günü - Caddesbostan Sahil

3- Aşıklar Tepesi

Aşıklar tepesi belki de sevgililer günü için gidilebilecek en güzel alternatif mekanlardan. Eşsiz manzarası ve romantik dokusu ile insanı büyüleyen yerde sevgiliniz ile vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız gibi yıllar boyunca da güzel anılarla hatırlanacak bir alternatif olmaya aday.

Sevgililer Günü - Aşıklar Tepesi

4- Tarihi Yarımada Turu

İstanbul’da birçok eserin bulunduğu tarihi yarımada da sevgililer günü için güzel bir rota çıkarıp baş başa şehrin sokaklarını dolaşmak harika bir sevgililer günü kutlama alternatif olabilir. Müzeler, tarihi sokaklar ve İstanbul’un hoş dokusu içinde kaybolacağınız tarih yarımada içinde klasik kutlamaların dışına çıkmak sizin elinizde.

Sevgililer Günü - Tarihi Yarımada

5- Garipçe

Sarıyer tarafında kalan İstanbul’daki köyleri dolaşmak sevgiliniz ile hoş ve romantik bir zaman geçirmek için değerlendirilebilecek bir tercih. Tek bir mekana kalmadan farklı farklı yerleri görüp, doğanın tadını çıkarmak isteyenler için Garipçe köyü ve çevresi 14 Şubat’ı geçirmek için oldukça hoş bir alternatif.

Sevgililer Günü - Garipçe

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.