Romantik Bir Sabah Kahvaltısı Hazırlamanın Püf Noktaları

Kahvaltı Hazırlama

Kahvaltı pek çok insan için günün en önemli öğünü olarak kabul ediliyor. Ancak çoğu insanda sabahları kahvaltı hazırlamaya üşeniyor. Sabahları sıcak yataktan çıkmanın da kolay olduğu söylenemez zaten. Fakat kahvaltının önemli bir öğün olması dışında bir özelliği daha var. O da özellikle çiftler için romantik bir öğün olması, yatağa götürmek için kahvaltı hazırlama ya da mükellef bir kahvaltı sofrası hazırlamanın kattığı romantik ortamın değeri çok daha farklı oluyor.

Kahvaltı Hazırlama 1

Biz de bu yazımızda sevdiğiniz insanın yalnızca kalbini değil midesini de fet edeceğiniz bir kahvaltı hazırlamanın püf noktalarını sizlerle paylaşacağız. Böylece kusursuz bir kahvaltı hazırlamak çok daha kolay bir hale gelecek.

Kahvaltı Hazırlama 2

1-Ekmekleri Doğru Kullanın

Kahvaltı sofrasındaki vazgeçilmez yiyeceği sorsak, muhtemelen bir çoğunuz ekmek cevabını verecektir. Ekmeklerin kullanımı da bu yüzden kahvaltı hazırlarken oldukça önemli oluyor. Sevdiğiniz insanın zevklerine göre kızarmış ekmek ya da baget ekmeği gibi farklı türleri kullanarak daha lezzetli bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz.

Kahvaltı Hazırlama Kızarmış Ekmek

2-Farklı Lezzetler Hazırlayın

Kahvaltı hazırlama aşamasındaki bir diğer nokta ise farklı lezzetleri doğru bir biçimde kullanmak. Her birimiz omlet, yumurta gibi klasik şeyleri büyük bir ustalıkla yapabiliyoruz ancak klasiklerin dışına çıkarak özgün tatlar yaratmak sizi daha romantik bir hale getirecek bir detay. Farklı lezzet olarak ise pankek ya da waffle gibi şeyleri tercih edebilirsiniz. Hem tatlı hem de lezzetli olan bu alternatifler sayesinde sabah kahvaltılarına farklı bir dokunuş katabilirsiniz.

Kahvaltı Hazırlama Pankek

3-İçecekleri Arttırın

Sabah kahvaltısında içecek olarak genellikle çay tercih ediliyor olsa da bu konuda da geniş bir yelpazeye sahip olmanız da fayda var. Kahve, meyve suyu ya da güne daha zinde başlanmasını sağlayacak anti-oksidan etkili içecekleri kullanabilirsiniz.

Kahvaltı Hazırlama Meyve Suyu

4-Müziklerden Faydalanın

Kahvaltı hazırken diğer araçları da kullanmak size daha fazla sağlayabilir. Bunları başında ise hiç şüphesiz kahvaltı sofrasını daha da zenginleştirecek güzel müzikler geliyor. Hafif soft müzikler kullanmak ise kahvaltı sofrasına çok daha uygun bir tercih olabilir. Ancak soft müzikler dışında daha hareketli şeyler istiyorsanız da Indie müziklerini tercih edebilirsiniz.

Bizim tavsiyemiz ise “Dave Brubeck – Take Five” parçası.

Kahvaltı Hazırlama Müzik

5-Çiçeklerden Faydalanın

Kahvaltı hazırlarken çiçeklerden faydalanmamak en büyük hatalardan birisi olur. Özellikle sevgiliniz için yatağa kahvaltı hazırlıyorsanız çiçekleri mutlaka kullanmanız gerekiyor. Kahvaltı hazırlarken kullanabileceğiniz çiçeklerin başında ise papatya, gül ve orkide geliyor.

Kahvaltı Hazırlama Çiçek

Papatyalar, temiz kalbin ve sevginin en saf halinin göstergesi olarak kabul ediliyor. Haliyle sabah kahvaltısında kullanmak eşsiz bir tercih olacak ve daha kahvaltıyı daha romantik bir hale getirecek bir detay olacak.

Kahvaltı Hazırlama Papatya

Gül ise aşkın en klasik tanımlarından birisi olarak biliniyor. Sonsuz sevginin ve aşkın sembolü olan gül, kahvaltı sofralarında da farklı bir atmosfer yaratmanızdaki en büyük yardımcınız olacak.

Kahvaltı Hazırlama Gül

Kullanabileceğiniz çiçeklerin sonuncusu ise orkideler, orkideler doğal güzelliği ve zarafetiyle baş döndürücü bir çiçek. Haliyle kahvaltı hazırlama aşamasında da orkidelerin kullanımı oldukça büyük bir önem arz ediyor. Her rengini rahatlıkla kullanabileceğiniz orkideler, kahvaltının çok daha romantik olmasını sağlayacak.

Kahvaltı Hazırlama Orkide

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.