Kız Çocuklarına Verilebilecek Çiçek İsimleri

Kız Çocukları İçin Çiçek İsimleri

Çiçekler hayatımızla tamamen bütünleşmiş olan eşsiz bir varlık. Her özelliği ile bizi etkilemeyi başarabilen çiçekler, güzel kokuları ve göz alıcı renklerinin yanı sıra isimleriyle de hayatımızda izler bırakabiliyor. Öyle ki çevremizde duyduğumuz isimlerin aslında pek çoğunun ilham kaynağı çiçekler. Açelya, Akasya bunlar yalnızca bazıları.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 1

Özellikle kız isimleri konusunda çiçek isimlerinin sıklıkla tercih edildiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bizler de hayatlarımızdaki en değerli varlıklar olan çocuklarımız için çiçek isimleri tercih edebiliyoruz.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 2

Fakat isimler konusunda “bu isim verilebilir mi?” gibi sorular oluşabiliyor. Bunun yaşanması ise oldukça doğal çünkü çoğu insan çiçek isimleri anlamını bilmiyor ya da yanlış biliyor. Biz de bu yazımızda kız ismi olarak kullanabileceğiniz birbirinden güzel çiçek isimleri ve anlamlarını bir araya getirdik. Böylece hayalinizdeki ismi bulup hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 3

Kız Çocukları İçin Çiçek İsimleri ve Anlamları

Kız çocuklar için çiçek isimleri alternatifi oldukça fazla. Hemen hemen pek çok çiçeğinin adını kız çocuğunuz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İşte çiçeklerden ilham almış en güzel kız isimleri ve anlamları;

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 4

Açelya:

Kuzey Amerika ve Asya topraklarından tüm dünyaya yayılmış olan ve kırmızı renginin benzersiz bir tonunu yapraklarında taşıyan açelya çiçeği, kız ismi olarak da fazlasıyla kullanılıyor. Açelya isminin anlamı ise, güzel renkli çiçek anlamına geliyor. Yani çiçeklerinin güzelliğini isimlere de taşıyan bir çiçek.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 5

Buket:

Listemizdeki bir diğer isim ise Buket. Çevremizde sıkça duyduğumuz isimlerin başında gelen Buket, genellikle çiçek buketleri özleşmiş olsa da kız ismi olarak da fazlasıyla kullanılıyor. Kız ismi olarak da zarif ve bir çiçek destesi anlamına geliyor.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 6

Defne:

Yaz ve kış fark etmeksizin yeşil kalan ve etrafına güzel kokular saçan defne çiçeği kız isimleri içinde de oldukça narin ve zarif bir isim olarak ön plana çıkıyor. Yunanca kelime kökenine sahip bu güzel isim kız çocuklarına verilebilecek en güzel isimlerden birisi olarak ön plana çıkar.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 7

Çağla:

Türkiye’de en sık kullanılan isimlerden bir tanesi Çağla oluyor. Bir çiçek ismi olarak ham, olgunlaşmamış türlere çağla denirken kız ismi olarak kullanılan Çağla’nın daha farklı anlamları var. Coşkulu ol anlamına gelen Çağla ismi, kız çocukları için tercih edilebilecek en güzel isim alternatiflerinden.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 8

Fulya:

Nergis türü içerisindeki sarı renkli çiçeklere sahip olan ve eşsiz kokusu ile büyüleyen fulya, kız çocukları içinde verilebilecek en güzel isimler arasında yer alıyor. Öyle ki çevrenizde Fulya ismini sahip bir çok insan görebilirsiniz.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 9

Defne:

Kokusu ile akıllara kazınmış bir güzellik olan Defne, bu güzelliği kız ismi olarak da insanlara aynı güzellikte aktarmayı başarıyor. Yaz kış fark etmeden yeşilliğinin güzelliğini ve neşesini koruyan Defne, bunu ismini verdiği insanlara da yansıtıyor.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 10

Gül:

Aşkın ve sevginin çiçeği olan güller, renkleri ve özellikleri ile insanların aklına kazınmış bir çiçek. Kız çocuğuna isim olarak da sıklıkla tercih edilen Gül ismi, tercih edebilecek en zarif isimler arasında yer alıyor.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 11

Gonca:

Genellikle Goncagül ismi olarak tercih edilse de Gonca ismi tek başına da kız çocukları için sıklıkla kullanılan isimlerden birisi. Henüz açmamış gül anlamına gelen Gonca ismi, kullananlara farklı bir hava katıyor.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 12

Menekşe:

Menekşe ismi belki de duyabileceğimiz en zarif isimlerden bir tanesi. Haliyle kız çocukları içinde en çok kullanılan çiçek isimlerden birisi oluyor. Özellikle de farklı ve özel bir isim kullanmak isteyen ailelerin tercihi genellikle Menekşe oluyor.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 13

Nevra:

Nevra ismi özellikle beyaz tene sahip kız bebekleri için kullanılan isimlerin başında geliyor. Beyaz çiçek anlamını içinde taşıyan Nevra ismi, anlamsal olarak verilebilecek en masum isimler arasında yer alıyor.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 14

Nergis:

Böyle bir liste yaparken Nergis ismine yer vermemek olmazdı. Beyaz ve sarı renkteki kendine özgü güzelliği ile büyüleyen bir çiçeğe adını vermesi dışında Nergis ismi, güzellerin gözü ve gururlu bakış anlamını geliyor. Bu da Nergis ismini çok daha özel kılan detaylardan birisi.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 15

Yasemin:

Bu listede olmayı hak eden bir diğer güzel çiçek ismi ise Yasemin. Yasemin yalnızca güzel çiçeğin adını temsil etmekle kalmıyor aynı zamanda kız çocuğu isimleri arasında da sık kullanılanlar arasında. Bununla birlikte saf, masum güzellik anlamları ile de kız ismi olarak da fazlasıyla kullanılıyor.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 16

Yonca:

Genellikle 4 yapraklı haliyle şansı bize getireceğini inandığımız bir çiçek Yonca. Ancak kız ismi olarak da ailelerin sıklıkla başvurduğu narin bir isim olarak ön planda. Türkiye’de her 832 kişiden birisinin de Yonca adını aldığını düşününce bu durum çok daha net bir şekilde görülebiliyor.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 17

Lale:

Çiçek olarak büyüleyici bir güzelliği ve zarafeti bir arada sunan Lale, kız isimleri arasında da öncelikli bir yere sahip. Çiçek dünyasında da özel bir yere sahip olan Lale, ailelerin hayatlarındaki en değerli ve özel varlığı olan kız çocukları içinde rahatlıkla tercih edilen isimlerden.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 18

Burçak:

Burçak ismi son dönemdeki kullanımına göre unisex isimler arasında yer alıyor. İster erkek bebek ister de kız bebek için verilen Burçak ismi, en hoş ve sevimli isim tercihleri arasında yıldız gibi parlıyor. Buna ek olarak Burçak isminin çiçek olarak karşılık geldiği anlamdan mıdır bilinmez ama bu isme sahip kişilerin karakter olarak daha güçlü olduğu bir gerçek.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 19

Kardelen:

Özellikle uzun yıllardır hasretle beklenen kız çocuğu için verilebilecek en güzel isimlerden birisi Kardelen. Bunun nedeni ise Kardelen çiçeğinin bahar aylarının habercisi olması oluyor. Baharın getirdiği tüm güzel atmosferi insanların hayatına getiren ufacık bir bebek için de Kardelen kullanılabilecek en özel isimlerden bir diğeri.

Kız Çocukları için Çiçek İsimleri 20

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.