Adım Adım Eski Sevgili ile Barışma Yolları

Eski Sevgili ile Barışma Yolları

Her ne kadar mazi mazide kalır cümlesini çok sık duyuyor olsak da durum her zaman böyle olmaz. Bazen geçmişimizde yer alan o güzel anılara dönmeyi ve onları tekrardan yaşamayı isteriz. Özellikle bu tarz anıların güzelliği sevgililer günü gibi insanların bir arada ve mutlu olduğu günlerde daha fazla ortaya çıkar.

Ancak geçmişe dönmek her zaman kolay olmaz, özellikle de konu eski sevgiliyi geri döndürme ise bu iş çok daha zorlu bir hale gelebilir. Ne kadar kapısına çiçekler, hediyeler döksek de fayda etmeyebilir. Biz de bu yazımızda eski sevgiliyi geri döndürmek için sizlere bazı tavsiyeler vereceğiz. İşte eski sevgiliyi geri döndürme yolları;

1- Ortak Arkadaşlardan Yardım Alın

Eski sevgiliye geri dönmenin çok zor olduğu öncelikle belirtelim. Bu nedenle de alabileceğiniz tüm yardımları almanız gerekir. Elbette alabileceğiniz bir yardımların başında eski sevgiliniz ile ortak arkadaşlar yer alıyor. Bu dostlarınızdan yardım alarak hem tekrar dönmek istediğiniz kişi ile aynı ortamda yer alabilirsiniz hem de onunla iletişimi koparmamış olursunuz.

Ayrıca eski sevgilinizin hayatındaki yeni gelişmeleri ya da sizin hakkınızdaki düşüncelerini yine arkadaşlarınız aracılığıyla öğrenebilme şansına sahipsiniz.

via GIPHY

2- Israrcı Olmayın

Eski sevgili ile barışma yolunda en sık yapılan hataların başında ısrarcı ve aceleci davranmak yer alıyor. Bilhassa bir an önce barışmak için yapılan baskı, sık sık atılan mesajlar, ev veya iş yerine gönderilen güller ya da sürekli aramalar, barışmak bir yana olayın daha da kızışmasına ve bağların tamamen kopmasına neden olabilir.

Bu nedenle de ilk olarak sevgilinize zaman tanımız gerektiğini ve olayın biraz soğuması için izin vermeniz gerektiğinin farkında olmanız gerek. Daha sonra ise aranızdaki iletişim kopmayacak seviyede ufak ufak mesajlar atabilirsiniz. Böylesi kesinlikle eski sevgili ile barışmak için yapabileceğiniz en doğru şeylerden.

via GIPHY

3- Değiştiğinizi İspat Edin

Sevgiliniz ile yaşanan sorunu ve buna neden olan alışkanlıkları, hareketleri bıraktığınızı ve onun için değiştiğinizi göstermekten kaçınmayın hatta bunu ispat etmek için elinizden geleni yapabilirsiniz. Özellikle ayrılıkların bu gibi nedenlerden dolayı olduğu düşünüldüğü zaman sevdiğiniz kişi için değişmek, onun gözünde sizi çok daha özel bir noktaya taşımaya yardımcı olacak bir detay.

Fakat bunu yaparken de gösterişli bir yol kullanmamaya özen göstermeniz de fayda var. Bunun yerine yine ikinci madde de belirttiğimiz gibi olayı zamana yayın ve sizdeki değişimi eski sevgiliniz gözleri ile görsün Böylesi çok daha sağlıklı bir yol olacak.

via GIPHY

4- Sürpriz Yapmayı İhmal Etmeyin

Fazla abartmadan yapmanız gereken bir diğer detay ise eski sevgilinize hala onu düşündüğünüzü gösteren sürprizler yapmak olacak. Bu tarz ufak sürprizler yaparken en beklenmedik zamanları tercih edebilirsiniz. Örneğin, beklenmeyen bir anda iş yerine gönderilebilecek özel aranjmana sahip sevgili çiçekleri, yapabileceğiniz en zarif sürprizler arasında.

Ek olarak sürprizlerini kendi yaptığınız ufak dokunuşlar ile daha da süsleyebilirsiniz. Mesela göndereceğiniz hediyenin içine kendi yazdığınız bir şiir ya da ufak bir yazıyı eklemek o sürprizi çok daha özel bir hale getirmeyecek yetecek bir hareket.

via GIPHY

5- Geçmişi Geride Bıraktığınızı Gösterin

Değiştiğiniz ispat etmenin önemli olduğunu daha önce belirtmiştik. Ancak değiştiğinizi ispat etmek tek başına yetmeyebilir, buna ek olarak geçmiş dönemde yaşadığınız ve ayrılığa neden olan sorularında geçmişte kaldığını gösterin. Özellikle de tekrar barışma yoluna girdiğiniz bir süreçte sürekli geçmişi hatırlatmak ve aklınızın hala orada olduğunu göstermek sizi zor bir duruma sokacağı gibi istediğiniz gibi barışma istediği de bir hayale dönüşebilir.

Bu yüzden bırakın geçmiş geçmişte kalsın, siz yüzünüzü geleceğe dönün ve yaşayacağınız güzel günleri kurgulayın.

via GIPHY

6- Dürüst Olun

Son olarak ise eski sevgiliyi geri döndürmek için dürüst olun. Hislerinizi, düşüncelerinizi samimi bir şekilde ifade etmekten çekinmeyin. Hele ki yaptığınız konuşma tekrar barışma üzerine bir konuşma ise kesinlikle yapmanız gereken en önemli şey tamamen dürüst olmak olacak. Onu neden özlediğinizi ve onsuz bir hayat düşünemediğinizi en içten cümleleriniz ile ifade edin.

Ancak şunu da belirtmek de fayda var. Bu konuşmayı yalnızca bir kez yapmanız gerekiyor. Yani sürekli bir tarz bir konuşma yapmak inandırıcılığını kaybedebilir.

via GIPHY

Not:

Sevdiğiniz kişi ile barışmak için çiçek yollamayı da ihmal etmeyin. Çiçek en katı duyguları bile yumuşatabilecek eşsiz bir alternatif olduğu gibi sevginizi ve hislerinizi dile getirmenin de en romantik yolları arasında.

Eski Sevgili ile Barışma Yöntemleri 2

Eski Sevgili ile Barışma Yöntemleri 3

Eski Sevgili ile Barışma Yöntemleri 1 Eski Sevgili ile Barışma Yöntemleri

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.