Sevgililer Gününde Alınabilecek Farklı Hediyeler

Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer günü, birbirine aşık insanlar için yılın en önemli günlerinden birisi konumunda. Birbirlerine romantik ve hoş jestlere yaparak karşılıklı duyulan sevginin ve aşkın ilk günkü kadar taze olduğunu göstermek içinde 14 Şubat bunu yapmanın en güzel olduğu gün. Ancak bugünü en güzel şekilde geçirmek ve sevgiliye unutulmayacak bir hediye vermek her zaman kolay olmuyor. Birçok insan doğru hediyeyi bulma konusunda oldukça zorlanabiliyor.

Biz de bu yazımızda 14 Şubat Sevgililer Günü için tercih edebileceğiniz birbirinden farklı ve romantik hediyeleri bir araya getirdik. Siz de sevgiliniz için en uygun hediyeyi bularak, bu yılın 14 Şubatını çok unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.

Sevgiliye Alınabilecek Hediyeler;

1- 365 Farklı Seni Seviyorum Mesajı

Yılın her günü, her saati sevdiğimiz insana, “seni seviyorum” demek isteriz. Sevgililer gününde ie bunu sağlamanız mümkün. 365 tane her biri birbirinden güzel seni seviyorum mesajı, sevgilinizin çok daha özel hissetmesini sağlayacak alternatifler arasında. Siz de 365 farklı seni seviyorum mesajı ile sevdiğinize yalnızca 14 Şubatta değil yılın her günü seni seviyorum diyebilirsiniz.

365 Farklı Seni Seviyorum

Satın almak için tıklayınız.

2- Konser Bileti

Konser bileti muhtemelen sevgililer günü için en beklenmedik hediyelerden birisi olabilir. Sevgiliniz pofuduk ayıcıklar ya da peluş oyuncaklar beklerken ona farklı bir hediye olarak sevdiği bir grubu veya kişinin konser biletini verebilirsiniz. Hem birlikte harika bir zaman geçirmek hem de unutulmayacak bir sevgililer günü hediyesi vermek isteyenler için konser bileti eşsiz bir tercih.

Dipnot: Eğer 14 Şubatta sevgiliniz ile aranızda belirlediğiniz o özel şarkıyı seslendiren kişinin konseri varsa durumu çok daha romantik kılabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediyesi - Konser Bileti

3- Solmayan Gül

Çiçek hediye etmek sevgililer arasından oldukça klasik bir durum. Ancak 14 Şubatta farklı ve özel bir şekilde belirleyeceğiniz bir çiçeği hediye etmek de sizi oldukça romantik bir hale getirebilir. Bu çiçeklerin başında ise son yılların favorisi olan solmayan güller geliyor. Yıllar boyu solmadan kalabilecek olan bu güller, aşkınızın ne kadar güçlü ve sarsılmaz olduğunu ifade etmenin benzersiz bir yolu.

Bununla birlikte sevgililer günü için hazırlanmış olan birbirinden farklı çiçek aranjmanları da yardımcınız olmaya aday. Çikolata, atıştırmalıklar, peluş oyuncaklarla süslü olan çiçek aranjmanları romantik ve sempatik bir hediye vermek isteyenlerin tercihi konumunda.

Sevgililer Günü Hediyesi - Solmayan Gül

Satın almak için buraya tıklayın.

4- Dijital Fotoğraf Çerçevesi

Sevgili ile çekilen bir fotoğraf özel olur. Haliyle onların da sürekli göz önünde olması ve her istediğimizde görmek isteriz. Bu durumda sevgililer günü hediyesi için harika bir alternatif oluşturmayı başarıyor. Siz de dijital bir fotoğraf çerçevesi alarak içine sevgiliniz ile olan en güzel fotoğrafları yükleyip harika bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediyesi - Dijital Fotoğraf Çerçevesi

5- Müzik Kutusu

Hem nostaljik hem de romantik bir hediye alternatifi olan müzik kutusu, aşkınızı tatlı bir şekilde göstermenin en güzel yolları arasında bulunuyor. Özellikle üzerinde ufak süslemeler ve figürler olan müzik kutuları ile sevgilinize daha büyük bir mutluluk yaşatma şansına sahipsiniz.

Sevgililer Günü Hediyesi - Müzik Kutusu

Erkek Sevgiliye Alınabilecek Hediyeler;

Erkek sevgiliye hediye almak kadınlar için bir parça daha zor olabilir. Erkeklerin birbirinden farklı zevkleri ve hediye konusundan farklı yaklaşımları durumu daha da zor bir hale getirebiliyor. Biz de erkek sevgiliye alınabilecek en güzel hediyeleri sizler için listeledik.

İşte erkek sevgiliye alınabilecek en güzel 5 hediye;

1- Kol Saati

Erkeklerin en fazla kullandığı aksesuarların başında kol saatleri yer alıyor. Hemen hemen kıyafet ile kullanılabilen kol saati, erkekler için vazgeçilmez aksesuarlardan. Durum böyle olunca sevgililer günü içinde rahatlıkla tercih edilebilecek bir hediye alternatifi konumunda. Siz de sevgilinize şık bir kol saati hediye ederek onu şaşırtabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediyesi - Kol Saati

2- Teraryum

Konu erkek sevgili olunca genellikle çiçek alternatifi es geçilir. Ancak birbirinden güzel teraryum modelleri erkekler içinde benzersiz bir hediye olma özelliğini taşıyor. Teraryumların ekstra bir bakım istemiyor olması ve dekoratif yapıları sayesinde birçok erkek bu hediyeyi ev veya ofislerinde yıllar boyu kullanabilir ve her baktıklarında sizi ve aşkınızı hatırlayabilir.

Sevgililer Günü Hediyesi - Teraryum

Satın almak için tıklayın.

3- El İşi Bir Hediye

Erkek sevgiliye verebileceğiniz en özel hediyelerin başında ise şüphesiz ki kendi elleriniz ile yapabileceğiniz romantik bir hediye alternatifi yer alıyor. Özellikle kalpli kurabiyeler ya da elleriniz ile ördüğünüz bir atkı verilebilecek en güzel hediye alternatiflerinden biri.

Sevgililer Günü Hediyesi - El İşi Hediye

4- Forma

Birçok erkek başta futbol ya da basketbol olmak üzere pek çok farklı spor dalında yer alan takımları destekliyor. Siz de erkek arkadaşınızın tuttuğu takımın formasını alarak ona fazlasıyla mutlu olabileceği bir hediye verebilirsiniz. Ek olarak bu hediyesini bir de maç bileti ile süsleyerek, yılın en unutulmaz anını yaratmak sizin ellerinizde.

Sevgililer Günü Hediyesi - Forma

5- VR

Teknolojiye aşırı düşkün bir erkek arkadaşınız var ise işiniz birazcık daha kolay çünkü tekno marketler bu konuda yardımınıza koşmaya hazır. Son yılların en fazla artan teknolojik trendi olan VR’da erkek sevgiliye hediye etmek için harika bir opsiyon.

Sevgililer Günü Hediyesi - VR

Sevgililer Günü Neden 14 Şubatta Kutlanıyor?

Bir çoğumuz sevgililer günün kapitalizmin parçası olduğu ve daha fazla satış yapılması için uydurulmuş bir gün olduğunu düşünürüz. Ancak işin aslı birazcık daha farklı. Sevgililer günün kökeni ise antik döneme kadar dayanıyor

İlk olarak karşımıza Antik Yunan döneminde çıkan sevgililer günü için Yunanlılar Gamellyon, yani Ocak ile Şubat ayı arasında kalan süre demiştir. Bunun nedeni ise Yunan mitolojisini kutsal tanrısı Zeus ile Hera’nın evliliğine adanmış olması.

Zeus ve Hera

Bununla birlikte Roma İmparatorluğu döneminde de 14 Şubat özel bir gün olarak karşımıza çıkıyor. 13-15 Şubat tarihleri arasında bereket tanrısı Lupercus adına düzenlenen pastarol törenlerde şehir kötü ruhlardan temizlendiği gibi genç kızlarda tanrıya dokunarak paylarını almak isterdi. Böylece doğurkanlıklarının daha da artacağı düşünülürdü.

Ancak günümüzde kutlanılan sevgililer gününün kökeni ise Roma Katolik Kilisesine dayanıyor. Valentina isimli bir papaza atfedilen gün zaman içinde bir bayram olarak kabul görmeye başlamış. Valentine ise kelime anlamı olarak batı dillerinde “hoşlanılan ve sevgili anlamında kullanılır.” 496 Tarihinde ise Papa Gelasuis 14 Şubat tarihini sevgililer günü ilan etti. Fakat 1969 yılında yine kilise tarafından bu bayram takvimden çıkarılmıştır.

Sonuç olarak sevgililer günü her yılın 14 Şubat gününde kutlanılan ve kökenleri Antik Yunan dönemine kadar dayanıyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.