Rengarenk Orkide Çiçeklerinin Anlamları Neler?

osevio-blog-orkide-renk-anlamlari

Çiçekler, duygularımızı belli etmek, sevdiğimiz insanlara anlamlı hediyeler vermek için en güzel alternatifler arasında yer alıyor ve bizlerde sıkça bu alternatifi tercih ediyoruz. Ancak binlerce çiçek arasında da özellikle tercih ettiğimiz bir çiçek var. O da orkide. Şık ve asil duruşları ile orkideler hemen hemen her durumda vazgeçilmez kurtarıcımız durumunda.

osevio-blog-orkide-renk-anlamlari

En saf duygu olan aşkın itirafından, geçmiş olsun dileklerine kadar pek çok konuda orkidelerin zerafetine güvenir ve onları kullanırız. Ancak hepsi birbirinden güzel orkide renklerinin anlamları konusunda ne kadar bilgi sahibi olduğumuz ise bir soru işareti. Çünkü her orkide taşıdığı renge göre farklı anlamlar ifade ediyor. Bu nedenle içinde bulunduğunuz durum için doğru renkte bir orkide seçmeniz sizi sevdiklerinizin gözünde daha özel kılabilir.

Duyguların ifade edilmesi dışında ev ve ofisler içinde vazgeçilmez bir dekoratif aksesuar olan orkide, baktıkça insanlara keyif veren ve onları farklı duygulara sürükleyen bir çiçek. Bu yazımızda ise sizler için orkide renklerinin anlamlarını yazdık. Beyaz orkideden, sarı orkideye tüm renklerin anlamlarını yazımızda bulabilir ve hayatınızda sizin için özel bir anlamlar ifade edenler insanlara unutamayacakları bir hediye verebilir ya da dekoratif olarak en uygun orkide çiçeğini seçebilirsiniz.

Beyaz Orkidenin Anlamı Nedir?

En çok tercih edilen orkide rengi arasında şüphesiz ki beyaz geliyor. Her zaman gönül rahatlığı ile tercih ettiğimiz beyaz orkide ise zerafetin, masumiyetin ve saf sevginin temsilcisi olarak görülüyor. Özellikle erkeklerin hayatlarındaki özel kadınlar için seçebileceği en zarif hediyelerden birisi konumunda. Ayrıca dekoratif olarakta tercih etmek isteyenler için salonların vazgeçilmez güzelliği olmaya aday bir çiçek.

osevio-blog-orkide-renk-anlamlari

Mor Orkidenin Anlamı Nedir?

Asaletin orkidede hayat bulmuş hali olarak karşımıza çıkıyor mor orkideler. Sık bulunan bir renk olmaması da onun asaletine asalet katıyor. Özellikle tarih boyunca asillerin, soyluların rengi olarak kullanılan mor, orkide de aynı kaderi paylaşıyor. Kralların, kraliçelerin vazgeçilmez çiçek tercihleri arasında kendisine yer buluyor. Güçü, görkemi ve asaleti göstermenin en şık yolu olarak mor orkideler olduğu bir gerçek. Bu nedenle bulunduğunuz yerlerde farklı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız mor orkide aradığınız her şeyi karşılayabilir.

osevio-blog-orkide-renk-anlamlari

Mavi Orkidenin Anlamı Nedir?

En çok tercih edilen bir başka orkide rengi ise mavi. Özellikle aşklarını itiraf etmek isteyenlerin en fazla tercih ettiği göz alıcı bir renk. İhtişamlı ve gösterişli yapısıyla en saf duyguların en güzel ifadesi oluyor. Ek olarak mavi orkide nadir bulunan bir tür olmaları nedeniyle hediye edeceğiniz kişinin kendisini daha değerli hissetmesini sağlayabilirsiniz.

osevio-blog-orkide-renk-anlamlari

Fuşya Orkidenin Anlamı Nedir?

Fuşya orkideler, son dönemin en fazla tercih edilen renklerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Saflığın ve sevimliliğin sembolü olan fuşya renk orkideler, özellikle yeni çiftlerin birbirlerine hediye edebileceği en güzel alternatifler arasında. Bunu yanı sıra dayanıklı bir çiçek olması nedeniyle de uzun bir dönem boyunca solmadan yanınızda kalabilir.

osevio-blog-orkide-renk-anlamlari

Sarı Orkidenin Anlamı Nedir?

Sıcak ve samimi duyguların ifadesi olan sarı orkideler, en nadir bulunan türlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sarı orkide, özellikle dostluğunuzu, arkadaşlığınızı pekiştirmek ve onlara değer verdiğinizi göstermek için en güzel hediyelerden birisi.

osevio-blog-orkide-renk-anlamlari

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.