Düğün İçin Birbirinden Güzel Masa Süsleme Fikirleri

Düğünler, evliliğe ilk adımını atan genç çiftler her zaman büyük bir önem taşıyor. Evlenecek olan kişiler sevdikleri insanları etraflarında toplayıp en mutlu anlarını onlarla paylaşmak arzusu içerisinde oluyor ve bunun en için detaylı bir düğün organizasyonu yapılıyor. Yeni gelinler özellikle oturma düzeninde, müzik listesine kadar her şeyle bizzat ilgilenip bir hata çıkmasını önceden engellemek istiyorlar.

Düğünlerin ise olmazsa olmaz dekorasyonu aracı olarak çiçekler karşımıza çıkıyor. Gelin buketi olarak başlı başlı bir öneme sahip olan çiçekler, düğün içerisindeki duruşları ile de ayrı bir önem teşkil ediyor. Gelin arabası, düğün masası ya da konukları oturacağı masalar bile çiçeklerle süsleniyor ek olarak düğüne katılamayan insanların sarıldığı en iyi alternatif yine düğüne çiçek gönderme oluyor.

Hal böyle olunca düğünün yapıldığı mekan ufak bir çiçek bahçesine dönüşüyor. Rengarenk ve mis kokulu çiçekler gelin ve damada gece boyunca eşlik eden göz alıcı bir detay haline geliyor. Biz de bu yazımızda düğün içerisinde masa süsleme için kullanılabilecek farklı çiçek aranjmanları sizler için derledik. İster düğün masasında isterseniz konuk masalarında değerlendirebileceğiniz aranjmanlar ile düğününüz daha farklı ve özel kılabilirsiniz.

1-Klasik Dönem Aranjmanları

Düğününüzde daha klasik bir hava olmasını istiyorsanız birbirinden renkli çiçeklerin beyaz ile muhteşem uyumu ile ortaya çıkan pastel renkli aranjmanlar aradığınız tercih olabilir. Özellikle kırmızı, pembe renkli güller ile orkide ya da gerbera çiçeklerinin beraberliği hem göz alıcı hem de zarif bir gösterişi sizlere sunabilir.

Eğer düğününüzde daha vintage bir hava oluşturma peşindeyseniz kesinlikle tercihiniz lavanta ya da zambaklar olmalı. Bu iki çiçek gelin buketinden, konukların masa süslemelerine kadar her yerde gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Ek olarak yaydıkları hoş koku ile de düğünlere farklı bir tat katabilirler.

Son olarak ise eğer klasik dönemi yansıtan bir çiçek aranjmanı tercihiniz varsa vazo seçimini de bu doğrultuda yapmanızda fayda var. Klasik dönemin işçilik hatlarını üzerinde taşıyan bir vazo ile çiçek aranjmanını çok daha şık duracağı gibi masa süsleme noktasında da size daha büyük kolaylık sağlayabilir.

klasik çiçekler

2-Baharın Göz Alıcı Renkleriyle Oluşan Aranjmanlar

Bahar aylarında kırlarda rengarenk açan çiçeklerin yarattığı eşsiz duyguları, evliliğin getirdiği mutluluk ile birleştirmek istiyorsanız bahar temalı çiçek aranjmanlarına yönelebilirsiniz. Kırmızı, pembe ve turuncu renklere sahip çiçeklerin oluşturulacak olan ve sizlere görsel bir şölen sunmayı vadeden aranjmanlar yalnızca sizin değil konuklarında duygularını etkilemeyi hedefliyor.

Enerji veren renklerin kombinasyonu ile oluşan bahar çiçeği aranjmanları, baktıkça sizi mutlu edecek olmasının yanı sıra gece boyunca modunuz asla düşmemesine yardımcı olabilir. Ayrıca bahar renklerini içerisinde barındıran çiçekler ile düğünde masa süsleme ayrıntısı da daha zevkli bir hale gelebilir.

Özellikle kır düğünleri için bahar çiçekleri temasıyla oluşturulan aranjmanların masa süsleme için çok daha uygun ve güzel olduğu ise herkes tarafından kabul edilen bir gerçek.

Bahar çiçekleri

3-Kışın Asaletini Düğününüze Taşıyın

Eğer kış aylarının asil renklerine tutkuluysanız hangi mevsimde evlendiğinizin pek önemi olmuyor. Görenlere kış mevsiminin bembeyaz ve yumuşak kar dokusunu hatırlatan beyaz çiçekler ile kış havası yaratabilmeniz mümkün. Özellikle yaratıcı tasarım fikirleri ile buluşturabileceğiniz kış renkleri sayesinde düğün masanızda farklı bir alternatifiniz olabilir.

Kış atmosferi oluşturabilmek için ise rahatlıkla ve güvenle tercih edebileceğiniz çiçeklerin başında orkideler yer alıyor. Baş döndürücü görüntüleri ile orkideler her yerde olduğu gibi düğünlerde masa süsleme içinde kullanılabilecek en güzel alternatif. Özellikle yeşil çiçek ya da otlarla süslenmiş bir orkide aranjmanı kışın tüm zerafetini düğün masasına aktarabilir.

Ancak orkideye yeşil dışında bir rengin eşlik etmesini istiyorsanız kırmızı rengi tercih edebilirsiniz. Özellikle kırmızı güllerin eşlik ettiği beyaz orkideler ile harika bir  masa süsleme aranjmanı yakalayabilirsiniz.

Kış çiçekleri

4-Saksı Çiçeklerini Düğününüze Uyarlayın

Son olarak ise düğününüzde çiçek aranjmanı olarak saksı çiçeklerine yönelebilirsiniz. Özellikle düğün masası ve konuk masaları için son yılların yükselen trendi olarak saksı çiçekleri ön plana çıkıyor. Saksı çiçekleri masa süsleme sanatı içinde oldukça geniş imkanlar sağlıyor. Birbirinden ilginç ve yaratıcı fikirlerle oluşturulan saksı modelleri ile masa süslemeyi çok daha etkileyici hale getirebilmeniz mümkün.

Her ne kadar düğünlerde pek fazla görmeye alışık olmasak da hoş süslemeleri ve minimal yapılara sahip saksı çiçekleri düğünde farklı bir hava yaratmak isteyen çiftler için ideal bir alternatif. Özellikle göz alıcı tereryumları düğün masalarında kullanmak hoş bir tercih olabilir.

Saksı çiçeği

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.