Ligustrum Bonsai 25cm


Ürün Kodu: sv104 Ürün Fiyatı: 109,00 TL + KDV
 • 128 ,62 TL (KDV Dahil)

person_pin_circle

 • Maximum 9 Taksite Varan
 • Cardfinans 9 Taksite Varan
 • Paraf 9 Taksite Varan
 • World 9 Taksite Varan
 • Axess 9 Taksite Varan
 • Bonus 9 Taksite Varan
 • TAZE ÇİÇEKLER
 • GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • ÜCRETSİZ TESLİMAT
 • AYNI GÜN TESLİMAT

Ürün Bilgileri

Ligustrum Bonsai: 1 Adet

"Sevdiklerinize farklı ve unutamayacakları bir hediye almak istiyorsanız, Ligustrum Bonsai aranjmanı tüm beklentilerinizi karşılıyor. 25 cm zelkova bonsai bitkisi ile oluşturulan aranjman, sevdiklerinizin yüzünde silinmeyecek bir tebessüm oluşturacak.

Her gün aynı gün teslimat seçeneği ile hizmet veren Osevio.com ile hayatınızdaki özel insanları geç kalmadan mutlu edebilirsiniz."

Yaklaşık Ürün Boyutu: 25cm

Çiçek denildiği zaman genel olarak aklımıza vazgeçilmesi bir hediye alternatifi olma özelliği geliyor. Bazen sevdiğimiz insanları mutlu etmek için bazen ise onların en güzel anlarında desteğimizi göstermek için çiçek hediye ediyoruz. Ancak çiçekler eşsiz bir hediye alternatifi olmalarının yanı sıra ev ve ofisler için yeri doldurulamayacak bir dekoratif unsur. Ayrıca bakımı ile bambaşka bir hobi edinmemize yardımcı oluyor.

Bu noktada ise akla gelen ilk çiçek şüphesiz ki bonsai. Son dönemde ofisler çiçeği olarak fazlasıyla rağbet gören bonsailer, ofislerin parlayan yıldızı konumunda. Dekoratif olarak bulundukları ortama farklı doku katan bonsailer ile siz de çevrenize renk katabilirsiniz. Özellikle çoğu insanın ofis ortamında bunaldığı ve mutlu olmadığı düşünüldüğünde bonsainin neşe veren yapısı daha önemli bir hal alıyor.

Bonsai çiçeğinin tarihi aslında Çin’de başlıyor daha sonrasında ise Japonlara geçiyor. Kısacası bonsai için özgün bir mini ağaç türü diyebiliriz. Özel teknikler sayesinde saksı içindeki ağacın budanarak ve bodurlaştırılarak büyütülmesi sanatı olarak da ifade edilebilir. Bonsai ağacı her ne kadar minyatür bir yapıya sahip olsa da çevremizdeki ağaçlardan herhangi bir farkı yok. Onların yalnızca ufaltılmış halleri diyebiliriz. Birbirinden farklı binlerce türü ile de bonsai ağaçları her mevsim rahatça tercih edilebilecek büyüleyici bir alternatif.

Ancak bonsai ağacının o etkileyici görüntüsünü elde edebilmesi için bakan kişinin ciddi bir emek ve sabır harcaması gerekiyor. Bu konuyu özetleyen en güzel örnek ise Karate Kid filmi ile verilebilir. Filmde sabır ve özen bonsai ağaçları aracılığı ile öğretiliyordu. Bu eşsiz çiçeğe bakmaya karar verdikten sonra ise bonsai ağacının bakımını nasıl olacağı ve nasıl yetiştirilmesi gerektiği kafalarda bir soru işareti oluyor.

Bonsai yetiştirmek isteyenlerin genel olarak yaptıkları ilk hata ağacı hemen dar bir kaba, saksıya almak oluyor. Bu işlemden sonra ise istenilen sonuca ulaşılması imkansız olduğu gib ağacın ölümüne de neden olabiliyor. Bu yüzden bonsai ağacı istenilen biçime gelene kadar bol topraklı bir yerde ve mümkün olan en büyük saksıda büyütülmesi gerekiyor. Buna ek olarak ise düzenli olarak gübreleyip, sulamak da ağacı istenilen seviyeye getirebilecek en önemli unsurlar. Ayrıca sulama yaparken toprağın nemli kaldığından emin olun bu durum bonsai bitkisinin sağlığı için oldukça önemli.

Bonsai bakımı sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise gün ışığı. Bonsai ağacı her ne kadar ışık istiyor olsa da direkt olarak güneş ışığına maruz bırakılmaması gerekiyor. Tüm gün ışık görmesi yerine gündüz ve öğlenleri istenilen ışığı alması yeterli oluyor. Bunun dışında ise oda sıcaklığının durumu da bonsainin sağlığı için olmazsa olmaz bir detay. Sıcak değeri 12-13 derecenin altına düşmemeli. Toprağı ise 2-3 yılda bir değiştirerek ağacın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bonsai ağacınızın daha dekoratif bir yapıda olmasını ve farklı renkleri içinde barındırmasını istiyorsanız çeşitli aşılar ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bonsai ağaçları 1-2 yaşına geldikten sonra olgun ağaçlardan alınacak parçalar aşılanarak meyve elde edilebilir.

Tüm bu özellikleri ile bonsailer ofis ortamları için özellikle vazgeçilmez bir çiçek. Vaktinizi en güzel şekilde değerlendirip sizi mutlu edebilecek ve çalıştığınız ortama neşe katılabilirsiniz. Türkiye’nin en yeni çiçek sitesi Osevio.com, özel tasarımlı seramik saksı ile Ligustrum Bonsai çiçeğini size ulaştırıyor. Ligustrum Bonsai çiçeğini istediğiniz gibi yetiştirip hayallerinizi süsleyen o mini ağaç ile etrafınıza farklı bir güzellik katabilir, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Not: Bonsai bitkimiz seramiğiyle birlikte gönderilmektedir.

SEVGİ SARIKAYA

Sunumunuz, görseldeki birebir oluşu her şeyiyle mükemmel hizmet. İlk siparişimdi fakat artık hep sizinle çalışacağım.

ESRA KÜÇÜK

Erkeğe arkadaşıma doğum günü için gönderdim ve baya mutlu oldu. Her hafta suluyormuş ve fotoğraflarını benimle paylaşıyor :) Muhteşemsiniz Oseviocom Ailesi

MELİKE ASLAN

Eşime gönderdim ve çok mutlu oldu. Hatta masasında çiçekler daha da çok açmış :) Sizlere çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Bu ürünü sepetinize daha önce eklemiştiniz.!

Top

Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi giriniz.