Kategoriler
Tavsiye

Yıldönümünde Sevgiliye Ne Hediye Alınır?

Yıldönümleri, çiftlerin hayatındaki en özel günlerden birisi. İlk günden bu yana süren ve asla eksilmeyecek olan aşkları göstermek için de oldukça tatlı bir gün. Ancak bazı zor tarafları da var. Bunların başında ise sevgiliye hediye konusu yer alıyor. Bilhassa ilk kez yıldönümü kutlaması yapacak olan çiftler için bu konu çok daha zor. Çoğu çift yıldönümü için klasikleşen hediyelerden olan çiçek yerine farklı bir şey arıyor ya da onu destekleyecek bir alternatife yöneliyor.

Yıldönümünü unutulmayacak bir hale getirmek için ise tercih edebileceğiniz baz özel hediyeler söz konusu. Biz de bu yazımızda sizler için sevgiliye hediye olarak tercih edebileceğiniz en güzel yıldönümü hediyelerini bir araya getirdik.

1-Özel Tasarım Hediyeler Seçin

Günümüzde pek çok insan hediye ararken artık kendilerini Internete bırakıyor. Durum böyle olunca da ortaya özgünmüş gibi görünen ancak birbirinin kopyası olan hediyeler çıkıyor. Bu durumu aşmak ise oldukça basit. Örnek vermek gerekirse, sevgilinize kolye, küpe, yüzük gibi bir aksesuar almaya karar verdiyseniz bunu özgün bir tasarımda yapmanız çok daha doğru bir tercih olacak. Hatta bir parça çizim yeteneğiniz varsa ortaya çok daha özgün bir hediye çıkarabilirsiniz. Özgün bir hediye için daha önce paylaştığımız Yaşayan Kolye Nasıl Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

2-Doğa Tatiline Götürün

Sevgiliyi tatile götürmek oldukça klasik bir hediyeymiş gibi görünebilir. Ancak bunu farklı kılabilmek sizin elinizde. Klasik bir otel tatili yerine görmek istediğiniz yerler üzerinden bir rota çizerek hem eşsiz bir tatil deneyimi hem de unutulmayacak bir yıldönümü hediyesi verebilirsiniz.

3-Her Saat Kendinizi Hatırlatın

Sevgilinize verebileceğiniz bir diğer hediye alternatifi olarak kol saati veya duvar saatini değerlendirebilirsiniz. Özellikle sizin için önemi çok fazla olan ve bakmaya doyamayacağınız bir fotoğrafı saatin arka planına ekleyip çok daha özel bir hediye yaratabilirsiniz.

4-Kelimeleri Deftere Dökün

Hem ucuz hem de unutulmayacak bir hediye almak istiyorsanız tercihiniz defterden yana olabilir. Kapak tasarımı özel olan bir defter şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Ancak defterin de içini doldurmanız gerekiyor aksi takdirde hoş bir hediye alternatifi olmaktan çıkar. Sevgilinize yönelik hislerinizi, düşüncelerinizi yazarak vermek doğru bir hareket olacağı gibi defterini içine ona özel yazacağınız şiir ve mesajlarla da süsleyebilirsiniz.

5-Çiçekleri Eşsiz Bir Biçimde Kullanın

Çiçekler her ne olursa olsun vazgeçemediğimiz hediye alternatiflerinden birisi. Hemen hemen her durum ve özel gün için rahatlıkla çiçeklerin güzelliğine sığınıyoruz. Gül, orkide, zambak gibi farklı türler sayesinde doğanın en güzel renklerini sevdiklerimize verebiliyoruz. Ancak çiçek kullanımı oldukça klasik bir yol olduğu için bunu daha özel bir hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için yapabileceğiniz en iyi yöntem romantik bir akşam yemeği ya da kahvaltı hazırlamak. Ardından da hazırladığın masayı gül yaprakları ya da sevgilinizin en sevdiği çiçekle süslemek. Bu sayede iki farklı hediyeyi tek seferde verip aşkınızı en güzel biçimde ifade edebilirsiniz.

Eşe Yıldönümü Hediyesi

Eğer yıldönümü kutlaması evliliğiniz için ise o zaman hediye tercihlerinizde ufak değişikliklere gitmenizde yarar var. Hayat boyu beraber olmaya karar verdiğiniz kişiye yıldönümü hediyesi alırken onun zevklerini daha fazla göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Özellikle ilk tanıştığınız dönemden anısı olan bir olay üzerine hediye bulup vermek daha hoş bir jest olabilir.

Ancak böyle bir opsiyona sahip değilseniz de daha farklı alternatiflere yönelebilirsiniz. Bilhassa hiçbir kadının hayır diyemeyeceği mücevher bu yollardan en etkileyici olanı. Ayrıca eşe yıldönümü hediyesi olarak yine tatil seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir